Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 oblíbených filmů Joshe Hutchersona. Stále miluje Lvího krále

Anna Bílá

Anna Bílá

3. 12. 2013

V kinech nyní běží druhý díl Hunger Games, kde v jedné z nejklíčovějších rolí Peeta hraje Josh Hutcherson. Tento jedenadvacetiletý herec se objevil ve snímcích, jako je Polární expres, Most do země Terabithia či Upírův pomocník. Jeho osobní žebříček oblíbených filmů je velice rozmanitý – od kreslených pohádek po dospělácké rvačky.

FOTO: Josh Hutcherson

Josh Hutcherson. Zdroj: distributor filmu

Klub rváčů

Když systém už není tolik přitažlivý, když spánek doma nepřichází a najednou přijde nevšední nabídka na to, abyste někomu uštědřili ránu pěstí – přijali byste? Hrdinům v tomto příběhu stačila právě tato pohnutka a vzniklo z toho místo, kde si svůj vztek a veškerou frustraci lidé vybíjejí v pěstních soubojích.

V roce 1999 pod taktovkou režiséra Davida Finchera vznikl film na základě stejnojmenné novely Chucka Palahniuka. V hlavních rolích se objevili Edward Norton (bezejmenný vypravěč), Brad Pitt (Tyler Durden) a Helena Bonham Carter (Marla Singer). Krom těchto velkých jmen se ve filmu objevil i Jared Leto, zpěvák skupiny 30 seconds to Mars, který si zahrál postavu Angel Face.

„Je to jeden z filmů, které jsem viděl dlouho předtím, než bych vůbec měl,“ řekl Hutcherson. „Moji rodiče by mě asi zabili, ale bylo mi tehdy 10 nebo 11. Byl jsem jím naprosto posedlý, herecké výkony, postavy a celkově příběh mě zkrátka okouzlil. Tenhle film byl jedním z těch, díky kterým jsem chtěl být dobrým hercem.“

video
play-sharp-fill

Bílí muži neumějí skákat

V hlavních rolích tohoto snímku z roku 1992 se objevili Wesley Snipes (Sidney) a Woody Harrelson (Billy). Sidney a Billy jsou pouliční hráči basketbalu. Sice nejsou zrovna kamarádi, ale uvědomují si, že tvoří dobrý tým. Jednoho dne se rozhodnou, že se dají dohromady kvůli jedné soutěži, aby společně vyhráli finanční odměnu. A jak už to bývá, jediným problémem není jen komunikace těchto dvou, ale i rivalové a přítelkyně Sidneyho.

„Tohle je film, který vždy, když je v televizi, musím sledovat. Miluju basketbal a miluju ten příběh. Myslím si, že je to vážně parádní film.“

video
play-sharp-fill

Drive

Tento snímek pochází z roku 2011, natočil ho režisér Nicolas Winding Refn a hlavní roli bezejmenného řidiče si zahrál Ryan Gosling. Řidič pracuje jako mechanik a na částečný úvazek také jako filmový kaskadér, ale po nocích se svým šéfem poskytuje lupičům únikový servis. Pět minut na jejich loupež a odveze je pryč. Samozřejmě se do toho jednoho dne připlete žena – Řidičova nová sousedka Irene, se kterou se hlavní hrdina sblíží. Jenomže její manžel je propuštěn z vězení a věci se začnou komplikovat ve vztahu i v byznysu.

Film byl představen (krom jiných) také na Filmové festivalu v Cannes, kde ho diváci obdarovali potleskem ve stoje, a režisér vyhrál cenu za Nejlepšího režiséra.

„Ten film byl zkrátka parádní. Ryana Goslinga v něm miluju, příběh byl úžasný, obraz, hudba, všechno na tom filmu je skvělé. Mohl bych se na něj dívat pořád dokola,“ řekl Hutcherson.

video
play-sharp-fill

Lví král

Klasika od Walta Disneyho pochází z roku 1994. Sleduje příběh lvíčete Simby, které po smrti svého otce Mufasy odejde do džungle. Ujme se ho veselý páreček Timon a Pumba, kteří razí svéráznou filozofii Hakuna Matata. Ze Simby vyroste statný lev, jeho královská krev se začne hlásit o slovo a Simba se vydá svůj starý domov osvobodit ze spárů zlého Scary.

„Je to asi překvapivý výběr,“ řekl Josh Hutcherson. „Ale když jsem vyrůstal, ten film na mě měl velký vliv. Viděl jsem ho znovu, když ho převedli do 3D v kinech, a ten film je zkrátka nadčasový. Osobně jsem si z něj vzal mnohá ponaučení, která mě pak provázela už od dětství.“

video
play-sharp-fill

Frajer Luke

Hlavní hrdina Luke Jackson (Paul Newman) je válečný veterán, ale po jedné noci výtržností je zatčen a odsouzen ke dvěma letům ve vězení. On a další jeho spoluvězni kopou v horku příkop podél silnice. Luke si postupem času začne získávat u ostatních respekt a obdiv. Vše se ale obrátí vzhůru nohama, když se Luke dozví, že jeho matka zemřela. Několikrát se snaží o útěk a při svém posledním pokusu zaplatí tou nejvyšší cenou.

Tento snímek natočil režisér Stuart Rosenberg v roce 1967. Vznikl podle stejnojmenné literární předlohy spisovatele Donna Pearce. George Kennedy, který si zahrál postavu přezdívanou Tahoun, získal za svou vedlejší roli ve filmu Oscara.

„Paul Newman je parádní. Mám ho rád ve všech jeho filmech, ve Frajerovi Lukovi hraje navíc skvělou roli. Mám rád ten příběh. Je jednoduchý, nic se neděje, ale zároveň se děje úplně všechno. Miluju ho.“

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 oblíbených filmů Joshe Hutchersona. Stále miluje Lvího krále