Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 oblíbených filmů Jennifer Lawrence. Má ráda Woodyho Allena

Anna Bílá

Anna Bílá

20. 11. 2013

Jennifer Lawrence je třiadvacetiletá herečka, která se proslavila především rolí Katniss z Hunger Games. Druhý díl této ságy s podtitulem Vražedná pomsta vstoupí do kin 21. listopadu. Představitelka hlavní role prozradila, jaké jsou její oblíbené filmy.

FOTO: Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence. Zdroj: distributor filmu

Půlnoc v Paříži

Práce Woodyho Allena pochází z roku 2011. Děj se točí kolem postavy Gila (Owen Wilson), mladého spisovatele, který se společně se svou snoubenkou Inez (Rachel McAdams) a jejími rodiči vydává do Paříže. A zatímco jeho budoucí příbuzní jsou více pragmatičtí, Gil sní o tom, že se jednou přestěhuje do Paříže a bude se oddávat kouzlu tohoto města. Jeden večer na procházce kolem něj projede historický vůz, jehož posádka mu nabídne projížďku do dvacátých let. A Gil se najednou ocitá v éře, která je jeho srdci nejbližší.

Film obdržel Oscara a Zlatý glóbus za Nejlepší scénář.

„Půlnoc v Paříži mě naprosto dostala,“ řekla Jennifer Lawrence. „Ten film miluju. Je vtipný, je vynalézavý. Owen Wilson byl zábavný. Zkrátka perfektní film.“

video
play-sharp-fill

Mám rád Huckabees

Albertovi (Jason Schwartzman) se v životě začaly dít samé podivné věci, příliš zvláštní na to, aby to byly jenom náhody. Proto si najme zvláštní existenciální detektivy, kteří mu mají pomoct najít smysl života. Postupně zjistí, že Albertův život je do velké míry ovlivněný dlouhodobým konfliktem s vysokým představitelem firmy Huckabees Brandem Standem, a proto se nedokáže posunout dopředu.

Film vznikl v roce 2004, režíroval ho David O. Russel. V roli existenciálních detektivů zazářili Dustin Hoffman a Lily Tomlinová, problém Albertovy existence Branda Standa si zahrál Jude Law.

„Tohle je asi má nejoblíbenější komedie. Vím, že je to zvláštní, protože pokaždé, když se o tom někomu zmíním, dostanu reakci: ‚Aha, tak na to se podívám‘. A já pak odpovídám: ‚No, možná se vám to nebude líbit‘, ale já ten film prostě miluju. Byla jsem jím posedlá, když jsem ho poprvé viděla. Pouštěla jsem si ho klidně i čtyřikrát za týden.“

video
play-sharp-fill

Harold a Maude

Věk ve vztahu nehraje roli. Ano, to je možná pravda, ale co šedesátiletý rozdíl? Harold (Bud Cort) je dvacetiletý mladík, který má silné sebevražedné myšlenky. Jeho pokusy ukončit život ale nedopadly dobře, proto se rád potuluje po pohřbech, kde smrt cítí nejvíc. Jednou se na hřbitově seznámí s Maude (Ruth Gordonová), čilou 79letou paní, která má plno elánu. Ti dva se spolu začnou scházet, Maude chce mladíkovi ukázat, že by měl žít naplno. Jejich přátelství ovšem přeroste v něco víc a Harold se, i naproti snahám své matky najít mu nevěstu, rozhodne, že si vezme Maude. Jenomže Maude má vlastní plány, jak naložit se svým životem.

Tento snímek je dílem režiséra Hala Ashbyho a vznikl v roce 1971. Podle původního scénáře byla později vydaná i novela. Americký filmový institut zařadil Harolda a Maude na seznam nejvtipnějších filmů všech dob.

„Je to klasika, kterou miluju,“ prohlásila Jennifer Lawrence.

video
play-sharp-fill

Big Lebowski

„Od bratří Coenů mám ráda všechno, ale pokud si musím vybrat jeden, tak je to Big Lebowski,“ řekla Jennifer Lawrence.

Big Lebowski je často uváděn jako oblíbený mezi slavnými. Snímek pochází z roku 1998, hlavní roli nejlínějšího muže Jeffa Lebowskiho si zahrál Jeff Bridges. Jeffovi se jednoho dne obrátí život vzhůru nohama, když k němu vtrhnou gangsteři, protože si ho spletou s jeho milionářským jmenovcem. Jeff se má stát prostředníkem ve vyjednávání kvůli únosu „jeho“ ženy. Na této pouti se setkává s mnoha bizarními postavami a zažívá podivné situace, to vše s řádnou dávkou humoru.

video
play-sharp-fill

Mládí v trapu

Film pochází z dílny režiséra Todda Phillipse z roku 2003. Tři nejlepší přátelé Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn a třicítka na krku. Jeden z nich je šťastně ženatý, druhý je také ženatý, ale zjišťuje, že to není tak docela podle jeho představ, a třetí najde svou ženu uprostřed orgií, a rozhodne se s ní rozejít. Vrací se bydlet na univerzitní pozemky a na radu svých kamarádů začne pořádat divoké večírky. To se ale vůbec nezamlouvá jejich bývalému spolužákovi, nyní děkanovi univerzity, který nezapomněl na křivdy z mládí, kdy se mu tito tři posmívali. Rozhodne se jim jejich „návrat do mládí“ překazit.

„Líbí se mi různé hlášky. Vždycky se směju, když Will Ferrell řekne: Hej, zlato, je v KFC pořád otevřeno?“

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 oblíbených filmů Jennifer Lawrence. Má ráda Woodyho Allena