Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 oblíbených filmů Hugha Jackmana. Wolverine miluje horor i muzikál

Anna Bílá

Anna Bílá

23. 7. 2013

Romantický Leopold, lovec příšer Van Helsing, životem zmítaný bídník Jean Valjean nebo komiksový hrdina Wolverine. Tyto rozmanité postavy spojuje jedno – jejich představitel Hugh Jackman. A stejná rozmanitost, jakou můžeme vidět u jeho filmových rolí, lze zaznamenat i u jeho výběru oblíbených filmů.

Zpívání v dešti

Písně, tanec, prostředí 20. let a duo Gene Kelly a Debbie Reynoldsová. Snímek vypráví příběh o tom, jak filmový průmysl prodělává velké změny díky vynálezu zvukového filmu, a samozřejmě nechybí ani zápletka obsahující lásku. Film autenticky napodobuje skutečné kulisy, prostředí i herce Hollywoodu z 20. let. A v roce 2006 byl uznán Americkým filmovým institutem jako nejlepší filmový muzikál.

FOTO: Zpívání v dešti

Zpívání v dešti. Zdroj: distributor filmu

Přelet nad kukaččím hnízdem

Film Miloše Formana z roku 1975 s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Předlohou se pro něj stala kniha Vyhoďme ho z kola ven Kena Keseyho. Příběh z prostředí psychiatrické léčebny, kde se vede boj o disciplínu, získal celkem 5 Oscarů: za nejlepší film, herce a herečku v hlavní roli, režii a za nejlepší adaptovaný scénář.

„Vím, že Zpívání v dešti a Přelet nad kukaččím hnízdem jsou úplně odlišné filmy. Ale přesto je beru jako svou top dvojku,“ řekl Hugh Jackman.

FOTO: Přelet nad kukaččím hnízdem

Přelet nad kukaččím hnízdem. Zdroj: distributor filmu

Pátek třináctého

Jméno Jason Voorhes (nebo alespoň jeho hokejová maska) je určitě známé každému milovníkovi hororových filmů. Ústředním strašidelným a prokletým místem je zde tábor u Křišťálového jezera, který je zavřený poté, co se zde utopil jedenáctiletý chlapec Jason. Když je pak zabita jeho milovaná matka, Jason se jakožto dospělý vrací na zemi, aby ji pomstil, a vraždí, seč mu síly stačí. Hugh se přiznal, že má slabost pro celou tuto sérii, a jednou by si rád zahrál právě vraždícího maniaka v masce.

FOTO: Pátek třináctého

Pátek třináctého. Zdroj: distributor filmu

Billy Elliot

Box nebo tanec aneb boj mezi synem, kterého zaujal balet, a jeho rodinou, která by si přála, aby se pochlapil. Billy Elliot je film z produkce Velké Británie a Francie z roku 2000. Hugh Jackman se v postavě Billyho tak trochu zhlédl. „Když mi bylo 12, můj učitel mi pověděl, ‚Hughu, měl bys chodit na taneční školu‘ a můj otec s ním souhlasil. Ale můj bratr mi okamžitě začal říkat bábovka. Netančil jsem, až dokud mi nebylo 18. Takže jsem tak trochu zbabělejší Billy Elliot.“

FOTO: Billy Elliot

Billy Elliot. Zdroj: distributor filmu

Muhammad Ali: Na vrcholu

V originále zní název mnohem poetičtěji: When we were kings. Je to dokumentární film z roku 1996, oceněný Oscarem za nejlepší dokument. Zaměřuje se na rok 1974, kdy se v Zairu konal mistrovský zápas v boxu mezi Muhammadem Alim a Georgem Foremanem. Ali využil odložení zápasu kvůli zranění svého soupeře k tomu, aby otevřel diskuzi o rasové diskriminaci ve Spojených státech. Vysloužil si tím označení „ztělesnění nového černošského sebevědomí“. „Je to jeden z nejlepších filmů vůbec. Je nadmíru inspirativní,“ prohlásil Hugh.

FOTO: Muhammad Ali: Na vrcholu

Muhammad Ali: Na vrcholu. Zdroj: distributor filmu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 oblíbených filmů Hugha Jackmana. Wolverine miluje horor i muzikál