Menu
TOPZINE.cz
Hudba

5 nejzajímavějších metalcoreových songů. Piráti i zbožní metalisté

Učení ve škole už má každý dost. Ale co takhle lekce metalu? Odnož hard rocku a psychedelic rocku vznikla už v šedesátých letech dvacátého století.

FOTO: Bring Me the Horizon

Bring Me the Horizon. Zdroj: oficiální facebook kapely

Za tu dobu se stihla vyvinout spousta podstylů jako glam metal, doom metal, speed metal, viking metal … a tak dále. Vybrali jsme dnes několik zajímavých metalcoreových a hardcoreových songů. A abyste v tom neměli zbytečný guláš, rozdělili jsme látku do dvou dílů.

Bring Me The Horizon – Shadow Moses

Deathcore s prvky metalcoru, tak lze charakterizovat kapelu, jejíž zakládající člen a zpěvák Oliver Sykes si libuje v navrhování oblečení, veřejných skandálech a veganství. Název kapely převzali z filmu Piráti z Karibiku, kde Jack Sparrow prohlásil : „Now, bring me that horizon.“ (Přineste mi kompas.) Nedávno kapela vydala své páté studiové album Sempiternal, kde se dokonce dočkáme i zpěvu od Oliho Sykese.

August Burns Red – Internal Canon

Pensylvánská kapela, která vznikla v roce 2003, sama sebe charakterizuje jako křesťanský metalcore, ačkoli zdůrazňují, že „křesťanství je náboženství, ne styl hudby.“ Jejich náboženské vzhlížení se díkybohu odráží jen v textech a ne v hudbě. Stačí se mrknout na jejich live vystoupení, kde to vře jako v pekle. Za dobu své existence vydali už čtyři studiová alba a nespočet demo nahrávek. Loni měli zastávku i v Česku, a to v rámci festivalu Rock for People.

Bullet For My Valentine – Scream Aim Fire

A máme tady další metalcorovou bandičku, tentokrát z jižního Walesu. Komerčně známými se stali až díky skladbě Hand of Blood z jejich druhého alba. Dále vydali i songy ke hře NHL pro playstation nebo taky Need for Speed. Původní název kapely byl 12 Pints of My Girl Friend Blood, ale byl ještě změněn na Jeff Killed John a Opportunity in Chicago. No, že mají hoši zálibu v dlouhých názvech se jim upřít nedá.

A Day to Remember – All I Want

Pohodáři ze slunné Floridy si pohrávají s prvky pop punku říznutými hardcorem. Jako kapela už mají na triku čtyři alba a šňůry po celém světě. Na svém kontě mají i cover písně od Kelly Clarkson Since You Been Gone. Kapela se nedávno dostala do potíží, kdy se rozhodla žalovat svůj label Victory Records pro porušení smluvních podmínek. Nedlouho na to oznámili nahrávání nového alba.

As I Lay Dying – Trough Struggle

Další křesťanská metalcorová kapela, tentokrát ze San Diega. Vznikli v roce 2000 a od té doby prakticky neustále koncertují po celém světě. Jejich čtvrté studiové album An Ocean Between Us, se vyšplhalo na osmou příčku v žebříčku Billboard 200, a na první místo v anketě Top Rock.

V roce 2008 získali ocenění za nejlepšího umělce roku na hudebních cenách v San Diegu. Ten samý rok vyhráli Grammy se svým singlem Nothing Left. Celkem podivný název kapely byl převzat z románu Williama Faulknera (v překladu Když jsem umírala).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejzajímavějších metalcoreových songů. Piráti i zbožní metalisté