Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

5 nejpodivnějších profesí, které nejspíš neznáte

Každý z nás se musí nějak živit a každý si také vybírá zaměstnání podle toho, co mu jde, co ho baví nebo co má rád. Někoho fascinují čísla, a tak se dá na dráhu analytika nebo bankovního poradce. Další je zase zručný kutil, který si spíše vybere manuální práci. Jsou ale i profese (a to zejména v zahraničí), o jejichž existenci jste pravděpodobně neměli ani tušení. 5 z nich vám představíme v tomto článku.

Zahřívač postele

Hotely v Británii, Rusku, USA i dalších zemích světa zaměstnávají tyto lidské ohřívací láhve. Jejich prací je zajistit, aby byla hotelová postel před příjezdem hosta příjemně teploučká. Práce to rozhodně není nijak složitá – prostě si obléknou hygienicky čistý speciální oblek a jdou si lehnout. A dá se říct, že to rozhodně nedělají zadarmo – v přepočtu si vydělají i 2 000 Kč za hodinu!

Čekač ve frontě

Stát dlouhé fronty a mačkat se mezi spoustou dalších lidí nebaví asi nikoho. Nyní si ale můžete najmout člověka, který bude ve frontě stát místo vás. Žádná velká zábava to sice asi není, ale za jednu hodinu si takový profesionální čekač vydělá v průměru 20 liber (asi 600 Kč).

Tester tobogánů

Pro mnohé (nejen děti) je to určitě práce snů! Nevyžaduje sice žádnou zvláštní praxi, ale musíte při ní umět plavat a mít nervy ze železa. Jako profesionální tester tobogánů musíte každou skluzavku ohodnotit podle toho, jak moc při dojezdu vycákne, a přiřadit jí určitý adrenalinový faktor.

Kontrolor smažených brambůrků

Bramborové lupínky – nebo, chcete-li chipsy, jsou celosvětově oblíbenou pochoutkou. Jak je ale možné, že v sáčku najdete vždycky samé dokonalé kousky? Jednoduše – veškeré vyrobené chipsy totiž prohlíží kontrolor a všechny spálené, neobvykle zabarvené nebo se špatným tvarem prostě vyhodí.

Ochutnávač jídla pro psy

Ti nejznámější výrobci psího žrádla si pochopitelně chtějí být jistí kvalitou a nutriční vyvážeností svých výrobků. Proto zaměstnávají své ochutnavače, kteří musí krmivo nejprve očichat a poté i sníst. Ověřují si tak, že všechny ingredience a dodané příchutě jsou ve správném poměru. Sice si nejspíš zrovna moc nepochutnají, ale kvůli asi 53 000 Kč za měsíc to stojí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejpodivnějších profesí, které nejspíš neznáte