Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

5 nejoblíbenějších zákroků plastické chirurgie: v Praze vede zvětšení a liposukce

Za nejoblíbenější plastickou operaci jsme u nás donedávna mohli označit zvětšení prsou. Tuto operaci nyní dohání liposukce a operace očních víček.

Plastická chirurgie v Praze roste stále na oblíbenosti. Důvodem jsou skutečně viditelné a dlouhodobé výsledky. Navíc neřeší pouze vizuální nedostatky, ale pomoci může také v záležitostech zdravotních. Zmenšení prsou či odstranění nadbytečné kůže kolem očních víček je toho typickým příkladem!

Jaké plastické operace se řadí k nejoblíbenějším?

1.     Plastické operace prsou

Mezi plastické operace prsou se počítá jejich zvětšení, zmenšení a modelace. Při zvětšení prsou zavede plastický chirurg pod prsní sval nebo prsní žlázu výplň neboli implantát. Zpravidla se jedná o implantát silikonový, který organismus přijímá bez komplikací.

Horká novinka, jejíž popularita roste, je zvětšení prsou vlastním tukem. Tuk se nejdříve z vybrané oblasti na těle odsaje jako při liposukci, speciální stroj jej pročistí a upraví, a následně jej plastický chirurg aplikuje injekčně drobnými vpichy do poprsí. Výhodou je menší invazivnost, a tím pádem kratší doba rekonvalescence, nevýhodou pak omezení, že touto metodou lze poprsí zvětšit maximálně o jednu až dvě velikosti.

Při modelaci prsou plastický chirurg poprsí nezvětšuje, pouze upravuje jeho tvar do atraktivnější podoby. Modelací lze vyřešit třeba povislé poprsí po těhotenství nebo velkém váhovém úbytku.

Zvětšení augmentace prsou Brandeis Clinic

Foto: Brandeis Clinic

2.     Liposukce

Liposukce patří ke stálicím plastické chirurgie. V současnosti se jedná o zákrok velmi šetrný. Na pražské klinice Brandeis Clinic využívají pro liposukce laserový přístroj SlimLipo, který tuk rozpouští a tenkou kanylou rovnou odsává. Tím pádem nedochází k  poškození okolních tkání, jako bývá obvyklé u klasických přístrojů na liposukci. Výsledkem je výraznější zeštíhlení, nižší bolestivost a minimální omezení v běžném životě. SlimLipo působí zároveň proti celulitidě, protože pleť vyhlazuje a zpevňuje.

Jaké oblasti lze liposukcí ošetřit? Kromě klasických problémových partií jako je bříško, stehna či zadeček i paže nebo dokonce dvojitou bradu.  Navíc je možné odsátý tuk využít pro zvětšení poprsí. Luxusní dva v jednom!

3.     Operace očních víček

Se zvyšujícím se věkem ztrácí pokožka na těle svoji elasticitu a toto ochabení je patrné zejména na očních víčkách. Vznikají kožní převisy na horních víčkách a váčky na víčkách spodních. Nastává pak řada zdravotních problémů např. slzení, omezení vidění a nemožnost se nalíčit apod. Ty lze snadno odstranit operací, a to buď chirurgicky (v případě kožních převisů), nebo laserem (v případě váčků na spodních víčkách).

Operace nosu, Brandeis Clinic

Foto: Brandeis Clinic

4.     Operace nosu

Také plastika nosu nepatří k operacím, které řeší výhradně vzhled pacienta. Rhinoplastiku lze kombinovat s plastikou nosní přepážky, a zlepšit tak kvalitu dýchání.

Plastická operace nosu se zpravidla provádí tzv. uzavřeně, kdy jsou řezy vedené uvnitř nosu, ve složitějších případech pak tzv. otevřenou metodou. Jelikož je ale tento způsob rizikový a náročný na schopnosti lékaře, je vhodné si pro něj vybrat renomovanou kliniku plastické chirurgie, kde mají s prováděním otevřené rhinoplastiky dostatek zkušeností.

Co se děje během zákroku? Chirurg upravuje tvar nosu, chrupavky či špičky nosu, odstraňuje nerovnosti, upravit nicméně může i nosní přepážku či úhel mezi nosní přepážkou a horním rtem. Zkrátka dokáže vykouzlit úplně nový nosík!

5.     Abdominoplastika (Plastika břicha)

Při abdominoplastice odstraňuje lékař přebytečnou kůži a tuk na bříšku a v podbřišku. Zákrok přináší nejen zeštíhlení v oblasti pasu, ale i zpevnění svaloviny břišní stěny a celkově lepší vzhled břicha.

Nadbytek kůže a podkožní tkáně se na břiše může objevit z různých důvodů. Nejčastějším je nadváha a výrazné zhubnutí, kdy kůže není dostatečně elastická, aby se stáhla. Také těhotenství je častou příčinou pozdější nespokojenosti se vzhledem bříška, na kterém se mohou objevit strie nebo se rozestoupí svaly břišní stěny. To vše plastika břicha odstraní.

Nejste spokojeni se svým vzhledem? Domluvte si konzultaci na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie na Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejoblíbenějších zákroků plastické chirurgie: v Praze vede zvětšení a liposukce