Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 nejoblíbenějších filmů Karla Urbana. Dává přednost starším filmům

Anna Bílá

Anna Bílá

12. 9. 2013

Karl Urban se do podvědomí diváku zapsal svými rolemi ve filmech Pán prstenů (Eomer), Star Trek (Dr. Leonard McCoy) či Red (William Cooper). Nyní vstupuje do kin film Riddick, kde si Karl Urban zahraje po boku Vina Diesela roli Vaaka. Mezi svoje oblíbené filmy zařadil převážně starší snímky.

Když Urban, tak záporák, Zdroj: distributor filmu

Pryč od minulosti

Tento snímek natočil režisér Jacques Tourneur v roce 1947 v žánru film-noir. Nechybí detektivní zápletka ani černobílý obraz plný kontrastu, podobně jako šerosvit v malbě. Ve filmu si zahráli Robert Mitchum, Jane Greer či Kirk Douglas. Příběh vypráví o životě bývalého soukromého detektiva Jeffa Baileyho, kterého navštíví jeho bývalý klient Whit Sterling. Jeff měl kdysi sledovat jeho milenku, ale pak se s ní sám zapletl. S příchodem Whita mu začíná hořet půda pod nohama.

V roce 1984 vznikl remake tohoto snímku pod názvem Všemu navzdory.

„Je to klasický film-noir. Musíte ho vidět, je úžasný,“ prohlásil Karl Urban.

FOTO: Pryč od minulosti

Pryč od minulosti. Zdroj: distributor filmu

Královna Margot

Historický snímek Královna Margot byl natočen v roce 1994 a podepsal se pod něj režisér Patrice Chéreau. Vznikal podle literární předlohy stejnojmenného románu Alexandra Dumase. Příběh zapadá do dobových událostí krvavých bojů mezi hugenoty a katolíky v 16. století. Sleduje život sestry francouzského krále Markéty z Valois, která byla donucena provdat se za navarrského krále z politických důvodů.

„Miluji ten příběh a líbí se mi, jak to herci pojali. Jean-Hugues Anglade zde dokonale zahrál postavu nemocného umírajícího krále.“

FOTO: Královna Margot

Královna Margot. Zdroj: distributor filmu

Frajer Luke

„Je to pro mě jeden z nejvíce inspirativních filmů. Ten film miluju, opravdu. Paul Newman je zkrátka úžasný, je tady klíčem ke všemu, stejně jako například Jack Nicholson v Přeletu nad kukaččím hnízdem.“

Film vznikl v roce 1967 pod taktovkou Stuarta Rosenberga podle knižní předlohy Donna Pearce. Hlavní roli Luka, vězně, který si v přísných a těžkých podmínkách získal mezi ostatními respekt a obdiv, si zde zahrál Paul Newman. Za tuto roli byl nominován mimo jiné i na Oscara a Zlatý glóbus za nejlepšího herce.

FOTO: Frajer Luke

Frajer Luke. Zdroj: distributor filmu

Dobyvatelé ztracené archy

První film o legendárním archeologovi Indiana Jonesovi vznikl v roce 1981 pod vedením Stevena Spielberga. Příběh se odehrává v roce 1936, kdy je Jones pověřen, aby našel archu úmluvy dříve než nacisté, kteří ji hodlají zneužít.

„Tento příběh na mě měl v dětství velký vliv,“ řekl Urban. „Byl jsem k herectví vedený už od pěti let a tento snímek, stejně jako třeba Hvězdné války, Čelisti nebo Vetřelec, na mě měl velký vliv.“

FOTO: Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Zdroj: distributor filmu

Prorok

Prorok je francouzský snímek z roku 2009, který sleduje příběh devatenáctiletého Malika El Djebena. Ten přichází do věznice k nastoupení výkonu 6 let. Zde si ho bere na paškál šéf korsického gangu, který má pod malíčkem zároveň i vězení, a pověří Malika několika úkoly. Malik si získá jeho důvěru, ale sám má jiné plány než pracovat pro šéfa gangu.

„Je to opravdu skvělý film, rozhodně stojí za zhlédnutí!“

FOTO: Prorok

Prorok. Zdroj: distributor filmu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejoblíbenějších filmů Karla Urbana. Dává přednost starším filmům