Menu
TOPZINE.cz
Hudba

5 songů o rozchodech slavných. City si vylévají Adele i Timberlake

Nešťastná láska není výsadou jen nás, obyčejných smrtelníků. I slavní zpěváci a zpěvačky zažili, jak bolí zlomené srdce. 

Jeden z největších hitů Adele Someone Like You pojednává o nevydařeném vztahu. Zdroj: adele.tv

Jeden z největších hitů Adele Someone Like You pojednává o nevydařeném vztahu. Zdroj: adele.tv

Většina z nich místo vysedávání u zmrzliny nebo u baru rajzuje do nahrávacího studia a hle, nový hit je na světě. Zlomené srdíčko sice bolí, ovšem s Grammy v kapse už méně. Vybrali jsme pro vás výběr songů, které vznikly právě po bolestivých rozchodech.

Adele – Someone Like You

Velmi emotivní song, ve kterém zpěvačka vypráví příběh o svém zlomeném srdci a snaží se překonat zármutek ze ztráty milované osoby. Píseň byla zřejmě inspirována jejím vztahem s fotografem Alexem Sturrockem. Ten byl najat jako oficiální fotograf při jejím turné v roce 2009. Pokud zabloudíte na Sturrockovy oficiální webovky, najdete poněkud osobnější a intimnější fotky Adele, ačkoliv sám Sturrock nikdy oficiálně nepřiznal Adele jako svou přítelkyni a ta ho zase nikdy nevyvrátila ani nepotvrdila jako inspiraci pro svůj největší hit.

Taylor Swift – I Knew You Were Trouble

Taylor není ve vyznávání romantických citů žádným nováčkem, tentokrát se v songu zpovídá ze vztahu s padouchem, kterému podlehla. Přiznává také, že od samého začátku věděla, že je problémový. Média dlouho spekulovala, kdo by mohl být tím bad boyem, o němž Tay zpívá. V úvahu přicházel profesionální sukničkář a hudebník John Mayer, který je o pár let starší a se kterým zpěvačka pár měsíců randila. Nicméně jak plynul čas, zdálo se, že song bude spíš o mladičkém Harry Stylesovi z One Direction, jenž je známý proutník a jemuž nakonec podlehla i Taylor. Ať tak či onak, zdá se, že oba vztahy byly pro písničkářku skutečně trouble.

Justin Timberlake – Cry Me a River

Není žádná novinka, že Justin a Britney Spears tvořili ve své době dokonalý pár. Na základě klipu, kde se Justin mstí dvojnici Britney za to, že ho podváděla, si veřejnost lámala hlavu, jak to nakonec bylo doopravdy s nevěrou popové princezny. Song pojednává o rozchodu a Justinovu hněvu poté, co se zpěvačka rozhodla veřejně mluvit o jejich vztahu. To se tedy nedělá.

Katy Perry – Part of Me

I když si většina lidí myslí, že tato úzkostlivá píseň v sobě odráží smutek z rozpadu manželství Katy s hercem Russelem Brandem, není to tak docela pravda. Málokdo už totiž ví, že song byl složen už dávno a měl být umístěn na album Teenage Dream. Pro svou ponurost, která se k veselému tanečnímu albu nehodila, byl ale vyřazen.

Ve skutečnosti píseň vypráví o tom, jak je těžké stát se z gospelového zpěváka popovou hvězdou. Jak je totiž známo, Katy pochází ze zbožné křesťanské rodiny a začínala se zpěvem v kostele.

Dolly Parton – I Will Always Love You

Kdokoliv slyší tento dojemný flák, okamžitě si vybaví film Osobní strážce a Whitney Houston. Málokdo už ví, že původně je píseň napsána a nazpívána country zpěvačkou Dolly Parton, jež se v songu vyznává ze svých platonických citů ke kolegovi a mentorovi Porteru Wagonerovi. Díky úspěchu Parton vydělala dvakrát za stejnou skladbu. Inu, někdo umí…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 songů o rozchodech slavných. City si vylévají Adele i Timberlake