Menu
TOPZINE.cz
Hudba

5 nejlepších klipů uplynulého týdne: Točili 50 Cent i Depeche Mode

Hana Voltrová

Hana Voltrová

31. 3. 2013

Vypadá to, že se hvězdy hudebního nebe úslovím „březen, za kamna vlezem,“ k radosti fanoušků neřídí. Naopak pilně tvoří a natáčí. Pojďme se nyní společně podívat, jaké nové videoklipy spatřily světlo světa poslední březnový týden.

FOTO: 50 Cent

50 Cent. Zdroj: Universal Music

Depeche Mode – Soothe My Soul

Z nejnovějšího videa britské elektronické kapely na nás dýchne tajemno. Celý klip je natočený v černobílém provedení a každého ihned upoutají zpomalené záběry na dva milence, nahou kůži, doteky, hada připraveného k uštknutí, kapky vody i pramínky krve. Všudypřítomný pohled Depešáků dohromady vytváří pak nejen pocit temnoty, ale i jisté zakázanosti.

Fall Out Boy – The Phoenix

Fall Out Boy jsou po několikáté pauze zpět na scéně. A pořekadlo, že se dvakrát nevstoupí do stejné řeky, platí i v případě této americké party.

Po hudební stránce chlapci trochu přitvrdili a i nejnovější video má do komedie s opicemi, jako bylo v případě zřejmě největšího hitu Thanks for the Memories, hodně daleko. Tentokrát si užijeme krutost a mučení téměř ve stylu hororu Hostel.

Lana Del Rey – Chelsea Hotel No. 2

Nejnovější video americké zpěvačky se téměř ve všem odlišuje od těch předcházejících.
Chelsea Hotel No. 2 také není Laninou původní skladbou, ale jde o cover verzi songu Leonarda Cohena z roku 1974.

Samotný videoklip je věrný originálu, jde tedy o jednoduché video, kde vystupuje pouze samotná Lana, její podmanivý hlas a zvuk kytary v pozadí. A cigarety značky Marlboro.

Simple Plan – This Song Saved My Life

Píseň se nachází na dosud posledním albu této kanadské pop-punkové kapely nazvaném Get Your Heart On. Na pozadí This Song Saved My Life stojí zajímavý příběh. Song je věnován speciálně fanouškům kapely, kteří se na jeho vzniku svým způsobem dokonce i podíleli. Nikoho proto nepřekvapí, že i ve videoklipu hrají právě fanoušci důležitou roli.

50 Cent – We Up

Obsah tohoto videoklipu se dá jednoduše shrnout jedním slovem, a tím je luxus. Aneb 50 Cent a jemu sekundující Kendrick Lamar postávají a rapují nejprve uvnitř, posléze i na verandě luxusní vily s dech beroucím výhledem na Los Angeles. Ovšem v domě přítomnou dámskou návštěvu výhled na město andělů příliš neuspokojuje. Popíjení šampaňského a přepočítávání dolarových bankovek je jistě zábavnější.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejlepších klipů uplynulého týdne: Točili 50 Cent i Depeche Mode