Menu
TOPZINE.cz
Hudba

5 nejhloupějších otázek v písňových textech. Ptají se The Killers i Iglesias

Standa Kafka

Standa Kafka

26. 4. 2013

Dnes vám přinášíme několik podivných otázek, na které se ve svých textech ptají známé i méně známé hudební osobnosti. Už na základní škole nám říkali, že žádná otázka není špatná, u těchto uvedených nám ale občas smysl uniká. Třeba jej naleznete vy.

FOTO: The Killers

The Killers. Zdroj: Universal Music

Black Eyed Peas – My Humps

Otázka: What you gon‘ do with all that junk?/All that junk inside your trunk?

(Velmi volný překlad: Co uděláš s tím svým velkým zadkem?)

Celkem zajímavý text vložil Will.I.Am hned na začátek písně My Humps od své kapely Black Eyed Peas. Akorát vlastně vůbec nechápeme proč. Vždyť to se zbytkem textu absolutně nesouvisí, dál už Fergie zpívá pouze něco o tom, jak ráda svádí kluky, nosí drahé hadříky a tak podobně.

Omluvou budiž Will.I.Amovi, že text údajně složil za rekordních pět minut během pauzy v nahrávání nějaké jiné pecky od BEP. Při této rychlosti se není moc čemu divit, že většina textů Black Eyed Peas je tak trochu jednodušší.

Enrique Iglesias – Do You Know?

Otázka: Do you know what it feels like to be the last one to know the lock on the door has changed?

(Víš, jaký je to pocit být posledním, kdo zjistí, že zámek na dveřích je vyměněný?)

Tady se zřejmě španělský hezounek Iglesias pokoušel vyzpívat z nějakého nepovedeného vztahu. No asi to není příjemná zkušenost, když zjistíte, že váš klíč jaksi nepasuje do zámku. Snad alespoň dotyčná nechala Iglesiase, aby si mohl odnést všechny svoje věci. Ale stejně nejspíš nebyl Iglesias tím posledním, kdo se to dozvěděl. Určitě ale víme, že prvním byl šikovný zámečník, který ten zámek vyměnil.

The Killers – Human

Otázka: Are we human? Or are we dancer?

(Jsme lidé? Nebo jsme tanečníci?)

Tak jsme lidé, nebo tanečníci? Darwin by se asi v hrobě obracel, kdyby slyšel frontmana The Killers, Brandona Flowerse, zpívat refrén jejich hitovky Human. Trochu zmatku také přináší ono slovo „dancer“ bez písmenka „s“ na konci. Vždyť to snad ani není gramaticky správně. Údajně je však „dancer“ výraz pro označení celé generace tanečníků, takže tam „s“ na konci být nemusí.

Rebbeca Black – Friday

Otázka: Which seat can I take?

(Kam se mohu posadit?)

Kam si teda má, chudák holka, sednout? Každý, kdo byl za poslední dva roky na internetu, určitě slyšel tuhle pecku. I takhle se dá, za cenu pouhých 2 000 dolarů, rozjet kariéra mladé zpěvačky. Výsledkem je jedno z videí s nejvyšším počtem minusových hodnocení na Youtube. Nicméně otázku si Rebbeca Black zodpověděla sama, protože v klipu můžeme vidět, že si nakonec sedla dozadu. Že to ale asi byla dřina…

The Clash – Should I Stay Or Should I Go?

Otázka: Should I stay or should I go now?

(Mám zůstat, nebo vypadnout?)

Další milostné drama. Zpěvák The Clash Mick Jones se svojí přítelkyně celkem na rovinu ptá, jestli teda má zůstat, nebo má radši odejít? Za zveřejnění této ostentativní otázky si nakonec Jones s kapelou vysloužili první místo v hitparádě UK Singles Chart. Jiné zdroje zase tvrdily, že se Jones tímto textem ptal ostatních členů ze skupiny, jestli v ní má zůstat, nebo ne. Sám zpěvák pak ale tyto zkazky vyvrátil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejhloupějších otázek v písňových textech. Ptají se The Killers i Iglesias