Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

5 nejčastějších chyb při rychlé půjčce. Děláte je také?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

26. 11. 2018

Rychlé půjčky jsou jednou z nejčastěji používaných forem půjčování peněz. Každý z nás pravděpodobně zažil situaci, kdy se objevily nečekané náklady, na které nebyly k dispozici volné prostředky. Rodina může poskytnout pomocnou ruku, ale ne vždy je tu taková možnost.

To znamená, že s půjčením peněz mohou pomoci banky nebo nebankovní finanční společnosti. Ve většině případů jsou jejich nabídky k dispozici online. Ve srovnání s tradičním způsobem půjčování peněz je to velmi výhodné, hlavně z hlediska šetření času. Na trhu však existuje velké množství nabídek a často je těžké najít tu nejlepší. Navíc, marketingové triky poskytovatelů mohou nalákat na nevýhodnou nabídku.

Lidé opakovaně dělají 5 chyb, na které později doplácejí. Přečtěte si, o které chyby se jedná, abyste se jim do budoucna mohli vyhnout.

1. Impulsivní jednání

Mnoho lidí, když se ocitne v nečekané situaci, jedná pod nátlakem emocí. To může být prvním krokem na cestě směrem k problémům. Bez ohledu na to, v jak těžké situaci jste, pokuste si zachovat chladnou hlavu. Z každé situace existuje východisko. Můžete si nechat poradit od odborníka, někoho, komu důvěřujete, nebo si alespoň odpovědi vyhledat na internetu. Na internetu najdete také bezplatné instituce, které poskytují poradenství o financích, půjčkách a dluzích, což je dobrý krok na cestě k vyřešení vaší situace.

2. Žádný plán, jak půjčku splatit

Tento bod je spojen s impulzivním jednáním. Mnoho spotřebitelů má pokušení získat nějaké peníze navíc pomocí půjčky, ale nemají žádný plán, jak jí splatit. Natož aby měli ponětí, jestli ji budou schopni ji vrátit včas. Zpozdit se ve splácení půjčky vždy přináší další náklady ve formě poplatků.

Proto stojí za to si půjčku rozmyslet a před přijetím tohoto finančního závazku vypracovat plán, jak získat peníze na splátky nebo jak celkově zapadají do rozpočtu. To vás ochrání před případným spadnutím do dluhové pasti.

3. Neporovnávání nabídek

Když chce spotřebitel sáhnout po půjčce, záleží mu především na rychlosti obdržení peněz. Proto je velmi oblíbená rychlá půjčka ještě dnes. Stejně jako rychlost je ale důležité porovnat nabídky na trhu a vybrat si takovou, která nejlépe odpovídá vašim specifickým potřebám. Porovnáváním nabídek od různých věřitelů vám umožňuje najít tu nejvýhodnější a ve výsledku hodně ušetřit.

Mnoho nabídek najednou můžete pohodlně porovnat pomocí úvěrových kalkulaček a internetových srovnávačů. Můžete použít například web Matchbanker, který vám poskytne všechny informace, jako jsou výhody a nevýhody půjčky, na jednom místě.

4. Nezkontrolování všech nákladů

Spotřebitelé se naučili vybírat si nejvýhodnější půjčky pomocí ukazatele RPSN. Mnoho lidí si také zkontroluje úrokovou sazbu, ale zapomene na dodatečné náklady. I v případě, že využíváte nabídku první půjčka zdarma, nezapomeňte si ve smlouvě najít, jaké poplatky se vás mohou týkat.

Může se jednat o:

· Poplatek za upomínku nebo telefonní hovor

· Poplatek za prodloužení termínu splatnosti

· Poplatek za opožděnou platbu.

Zkontrolováním všech informací týkajících se vaší nabídky a důkladným přečtením smlouvy se můžete vyhnout nepříjemným překvapením.

5. Nekladení otázek v případě nejasností

Finanční terminologie může být pro některé komplikovaná a nesrozumitelná. Nepomáhá tomu ani právní jazyk, jakým je smlouva napsána. Proto je přirozené, že pokud nejste expert, tak smlouvě na sto procent nerozumíte. Je ale vaší povinností se ptát, pokud je něco nejasné nebo nejednoznačné. Věřitel by měl odpovědět na všechny vaše otázky. Můžete použít chatovací okénko přímo na webové stránce nebo se zeptat přes email. Věřitelé si uvědomují, že jejich klienti často potřebují peníze okamžitě, a proto odepisují rychle. Pokud se ale věřitel zodpovězení otázek vyhýbá, pak zvažte, jestli stojí za to svěřit mu vaši důvěru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejčastějších chyb při rychlé půjčce. Děláte je také?