Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

5 důvodů, proč nosit raději nano respirátor

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 12. 2021

Mysleli jsme si, že touto dobou už bude svět zase normální. Místo toho stále nosíme respirátory, chodíme se očkovat a děsíme se nákazy. Vraťme se ovšem k tomu prvnímu – k respirátorům. Mnozí Češi si je stále ještě neumí vybrat.

Jasno v Česku nemáme například v tom, jak se liší nano respirátor od klasického respirátoru. Víte to? Pojďme si společně vyjasnit 5 hlavních rozdílů.

1. Nevadí jim váš dech

Klasický respirátor používá elektrostaticky nabitou membránu. Ta se ovšem vybíjí vlivem vlhkosti, tedy například tehdy, když dýcháte. Dýcháním, respektive používáním, tudíž respirátor ztrácí na účinnosti. Nano respirátory mají ještě navíc nano membránu, jež nefunguje na principu elektrostatického náboje, takže jí váš dech nevadí.

2. Skladování není problém

Vlhkost nepochází pouze z vašeho dechu, problémem je i při skladování. Pokud tedy klasické respirátory nakoupíte do zásoby a necháte je dlouho ležet, budou neúčinné, zatímco těch nanovlákenných si můžete pořídit, kolik chcete. I po desítkách let budou fungovat spolehlivě.

3. Dají se používat opakovaně

Proč je nutné respirátory pravidelně vyměňovat? Právě proto, že membrána klasického respirátoru vaším dýcháním přestává fungovat. U nanovlákenných respirátorů tento problém neexistuje, tudíž je můžete používat opakovaně. Jsou tedy ekologičtější a šetří taktéž vaše finance.

4. Nemají výdechový ventilek

Což je jasná výhoda. Respirátorem s výdechovým ventilkem chráníte sebe, jenže nikoliv okolí. Přes ventil vydechujete viry a ty unikají do okolí. Respirátorům s ventilem byste se tedy měli raději vyhýbat.

5. Chrání spolehlivěji

Nano respirátor vlastně chrání dvojnásobně. Má klasickou elektrostaticky nabitou membránu, a ještě nanovlákennou membránu. Zatímco pro klasické respirátory neexistují studie, u těch nano je prokázáno, že chrání před bakteriemi a viry až z 99 %.

Nejlevnější nano respirátory přitom pořídíte pod dvacet korun. Není tedy důvod zůstávat u těch obyčejných.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč nosit raději nano respirátor