Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

5 důvodů, proč navštívit Hamleta na Helfenburku. Program je i pro děti

Už ve čtvrtek 11. července se otevřou brány středověké zříceniny Helfenburk prvním festivalovým návštěvníkům. Máme pro vás pět důvodů, proč byste si Hamleta na Helfenburku určitě neměli nechat ujít.

FOTO: Hamlet na Helfenburku_1

Projev krále Claudia je nejen zesílen, ale i přenášen na plátno. Zdroj: OLDstars

1. Uvidíte třináct inscenací z repertoáru OLDstars

OLDstars se vydávají na Helfenburk sice už potřetí, ale poprvé v tak velkém stylu. Během tří dní můžete vidět celkem třináct inscenací z jejich repertoáru. Většinu z nich navíc v několika reprízách.

2. Můžete navštívit hned dvě premiéry dříve než v Praze

Na Helfenburku uvedou OLDstars hned dva nové tituly v premiéře. Obě inscenace od září nasadí do běžného repertoáru. První novinkou jsou Služky v režii Martina Satoranského, druhou pak Vojcek pod vedením Oskara Bábka.

3. Odehrají se tři reprízy Hamleta v jedinečné atmosféře středověké zříceniny

Hamlet byl původně nastudován pro loňský ročník festivalu a upraven přímo pro středověkou zříceninu. Letos můžete tento jedinečný počin zhlédnout hned třikrát. Princ se svou družinou se na vás těší každý den od deváté hodiny večerní.

Hamlet na Helfenburku_2

Rosencrantz a Guildenstern mají rozveselit Hamleta. Baví hlavně diváky.

4. V programu najdete i představení pro děti

Na festival můžete vyrazit i s dětmi. Během soboty pro ně spřátelené soubory chystají hned tři pohádkové příběhy. Od pěti hodin si navíc můžete vyzkoušet výrobu vlastního hamletovského trička.

5. Zajít můžete i na koncert a filmové projekce FAMO

V sobotu po představení Hamleta je připravena také hudební produkce. A kdo nebude mít festivalového dění dost, může navštívit promítání filmů studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka.

Hamlet na Helfenburku: 11.–13. července

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 důvodů, proč navštívit Hamleta na Helfenburku. Program je i pro děti