Menu
TOPZINE.cz
Cestování

5 destinací kam v létě na dovolenou

Pokud už se nemůžete dočkat léta, naplánujte si dovolenou už nyní. Pak odleťte v klidu a pohodě přivítat letní sezónu do Středozemí. Letoviska jsou již na návštěvníky připravená. Kam vyrazit k moři?

Řecko

Pohostinné Řecko patří k nejoblíbenějším zemím pro letní dovolenou. Toto místo uspokojí touhy po poznání a nabízí hlavně antické památky. Naleznete tu jedny z nejhezčích pláží na světě, které jsou více než 300 dnů v roce zalité sluncem. Čeká vás jedinečná příroda, procházky malebnými uličkami a posezení v řeckých tavernách, kde lze vychutnat pochoutky řecké kuchyně i příjemnou řeckou hudbu. K nejatraktivnějším řeckým ostrovům patří ty největší, poskytující pestré možnosti k relaxaci, sportu, zábavě a výletům. Zkuste třeba Krétu a Rhodos.

Turecko

Na Turecké riviéře si můžete dopřát maximální servis, prvotřídní služby a komfort za dobrou cenu. Turecko je vyhlášené skvělou kuchyní, kterou si lze dopřát ve většině hotelů. Velkou tradici zde má lázeňství. Turecké hammam je prostě vyhlášené. Lázně jsou zpravidla nedílnou součástí zdejších resortů. Kromě památek z antického období se můžete plavit po smaragdové řece, nakouknout do tradiční kobercárny, navštívit zdejší tržnice a večer si jít třeba zatančit si. Do letadla si pořiďte příruční a skořepinový kufr, který ochrání všechny věci, které si povezete s sebou.

Mallorca

Královnou letních destinací je Mallorca. Největší z Baleárských ostrovů nabízí malebné pláže na slunění a opalování i průzračné moře. Čekají vás romantické procházky po promenádách, výlety do přírody nebo chvíle sportu. Velkým benefitem tohoto ostrova je naprosto vynikající španělská kuchyně. Mallorca se hodí i na rodinnou dovolenou. Můžete navštívit Palma Aquarium nebo delfinárium Marineland. Můžete relaxovat u bazénu, dát si drink v některém ze zdejších barů, pochutnat si v některé z restaurací a kochat se krásami mallorské krajiny.

Mexiko

Jestli vás kromě koupání v moři a relaxování na nádherných plážích láká také historie, mohla by vás zaujmout například cesta do Mexika. Na známém poloostrově Yucatán se lze kochat mayskými památkami, jako je opuštěné město Chichen Itza, nebo se vydat na potápěčskou výpravu do zdejších hlubokých jeskynních jezer, která vás uhranou svou krásou. Ideální je na návštěvu Mexika listopad až květen, tedy známé období sucha. Teploty nepadají pod 25 °C a nestoupají nad 33 °C. Vyrazit lze i v červnu a červenci, občas vás ale potkají prudké, zato krátké srážky teplého deště.

Kuba

Kuba je na tom s obdobím vhodným k návštěvě podobně jako Mexiko. Kvůli období dešťů a zde i hurikánům je lepší vyrazit tedy mezi listopadem a květnem. Oproti jiným zemím se ale na Kubě musíte připravit na okamžitou improvizaci. Kuba totiž není na turisty prvotřídně připravená tak, jak jsme zvyklí z běžných resortů v Itálii, Řecku nebo ve Španělsku. Odmění se vám za to ale svojí naprostou autenticitou, jedinečnou krajinou a nezapomenutelnými zážitky. S sebou si sbalte praktické věci i oblečení a pořiďte si pořádný cestovní kufr.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 destinací kam v létě na dovolenou