Menu
TOPZINE.cz
Hudba

420 studentů nazpívalo majálesovou hymnu od UDG

Redakce

Redakce

14. 7. 2013

Se zajímavým projektem nedávno přišel ústecký drogový gang (UDG) a do své písně pozval studenty ze všech koutů Čech. Majálesová hymna je rytmická a plná radosti a v klipu ji zpívá 420 zpěváků.

FOTO: Majáles

V klipu se mohl objevit jakýkoli návštěvník majálesu. Foto: Tomáš Lénard, TOPZINE.cz

Nový song sice hrdě do světa hlásá, že je hymnou majálesů, ale s čistým svědomím může být překřtěn na hymnu festivalovou nebo song léta. Písnička vznikala během jara na majálesech v Praze, Brně, Hradci a Plzni, a kdo chtěl, mohl být její součástí.

Klip písně je svěží, letní a leckterý návštěvník majálesu se v něm najde. Před kamerou si zařádily i některé české kapely, samozřejmě nechybí ani UDG. „Nabídku složit majálesovou hymnu jsme rádi přijali. Jelikož atmosféru oslav jara si každoročně užíváme spolu s návštěvníky, cítili jsme, že budeme vědět jak na to,“ komentuje přípravu kytarista Tomáš Vohradský.

Nové album sklízí úspěchy

UDGéčka jsou momentálně na roztrhání. Kapela má často i několik koncertů denně a s novým albem Akrobat boduje i nejen naživo.  „Letošní sezóna open-airů je velmi nabitá. Začali jsme v dubnu a květnu majálesy a plynule přešli k letním festivalům, městským a pivovarským slavnostem. V červnu jsme měli 17 koncertů,“ komentuje přítomnost kapely basák Pavel Vrzák.

Akrobat je podle ankety Žebřík album roku a sama ústecká banda v té samé anketě získala bronz v kategorii kapela roku. UDG jsou stále oblíbená kapela a svým fanouškům se vždy dokáže odvděčit. ,,Je to vizitka toho, že máme ty nejlepší fanoušky a že se jim líbí naše tvorba, budeme se snažit jim to vrátit na všech koncertech a festivalech,“ slibují kluci na svém webu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

420 studentů nazpívalo majálesovou hymnu od UDG