Menu
TOPZINE.cz
Technologie

4 způsoby, jak můžete využít váš Android telefon

Android smartphony obecně patří mezi multifunkční zařízení. Důvodem je otevřenost operačního systému, která nám umožňuje využít Android zařízení v podstatě na cokoli. Tyto 4 tipy, byste neměli přehlédnout!

Používejte smartphone jako ovladač od vaší chytré domácnosti

Prostřednictvím našich chytrých telefonů můžeme ovládat i další zařízení v naší domácnosti. Může jít například o robotický vysavač, chytrou chladničku, termostat, ale také jako ovladač od televizoru. Jinými slovy, z vašeho chytrého telefonu můžete udělat dálkové ovládání, se kterým můžete ovládat chytrou domácnost. Vše, co k tomu potřebujete, je vhodná mobilní aplikace. Pravděpodobně tou nejkomplexnější aplikací je Google Home, jejímž prostřednictvím můžete spravovat spárovaná zařízení.

Smartfon můžete využít i na turistiku

Dalším tipem, o kterém málokdo ví, že můžete využít telefon i pro zážitkovou turistiku. Ideálním společníkem za tímto účelem je aplikace Mapy.cz, která nabízí bohaté mapové podklady a to i v takových lokalitách, kde byste to neočekávali. Mapové podklady jsou dokonce schopny odhalit vám terén, například jestli jsou v dané lokalitě skály, nebo jiný překážky. Třešničkou na dortu jsou i popisky různých přírodních úkazů, jako jsou například přírodní jeskyně a podobně.

Receptář po ruce

Dalším skvělým tipem, jak můžete využít váš telefon je, využít jako jako receptář. Prostřednictvím chytrého telefonu můžete například sledovat online videa s recepty, abyste připravili co nejlepší pokrm. Rovněž prostřednictvím specializovaných aplikací si můžete dopomoci i na zahradě, například při pěstování rajčat, papriky a další zeleniny či ovoce.

Mějte vaše oblíbené filmy po ruce

Samozřejmě, váš telefon a to zejména má-li větší obrazovku, je vhodné využít i pro sledování filmů a seriálů. Google Play nabízí desítky, ne-li stovky aplikací jejichž prostřednictvím můžete sledovat filmy a seriály. Pravděpodobně tou nejznámější je asi Netfix, která je také cenově dostupná. Rovněž v obchodě s aplikacemi najdete i aplikace televizí, prostřednictvím kterých můžete sledovat vaše oblíbené TV stanice.

Využíváte váš chytrý telefon nějakým jiným způsobem, než je standardní? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 způsoby, jak můžete využít váš Android telefon