Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

4 nejzajímavější úlovky z designového festivalu v Londýně

Martina Knapová

Martina Knapová

24. 9. 2014

Každým rokem se v Londýně odehrává Design festival, který má za úkol představit metropoli jako centrum tvořivosti a modernosti. Letos se na sklonku září konal ve městě jeho 12. ročník, na kterém bylo představeno leccos nekonvenčního ze soudobých trendů umění a designu. Nabídka instalací a vystavovaných děl byla nepřeberná, zmiňme tedy alespoň to nejzajímavější, co festival přinesl.

Zdroj: cleondaniel.com

Zdroj: cleondaniel.com

Kulečníkový stůl ve tvaru banánu

Britský umělec Cléon Daniel vnesl do obyčejného předmětu z našich životů křivky a přídech pop artu, když ve spolupráci s truhlářem vytvořil kulečníkový stůl ve tvaru banánu. Kromě úpravy tvaru stolu také ubral počet kapes, takže se hra stává zajímavější. Jisté je, že pokud byste si předmět zakoupili domů, určitě máte s návštěvou o zajímavou konverzaci postaráno.

Dvojitý prostor pro BMW

Nadaní designéři Edward Barber a Jay Osgerby představili na festivalu hru prostoru s využitím optických klamů. Jejich návrh byl umístěn do Raffaelova sálu Victoria & Albert Museum a je inspirován karikaturou. Na strop byla nainstalována hlavní reflexní konstrukce, která se otáčela podle předem daného návrhu a přetvořila halu v zrcadlový sál. V odrazech zrcadel byly cenné obrazy visící na stěnách různě opticky deformovány a karikovány. Instalace nadchla návštěvníky kontrastem klasické architektury, honosných obrazů a pitoresknosti.

Zdroj: barberosgerby.com

Zdroj: barberosgerby.com

Vůz budoucnosti

Již kolikrát bylo předpovězeno, že budoucnost má patřit autům, která nebudou řízena člověkem. Zatímco firma Tesla počítá, že by podobně fungující model mohl přijít na trh do šesti let, designér Dominic Wilcox představil svou vyladěnou mini verzi spacího vozu na letošním festivalu v Londýně. Jistý odkaz na tradici si však nemohl odpustit, když za hlavní motiv svého automobilu pojal barevné vitráže gotických katedrál.

Zdroj: dominicwilcox.com

Zdroj: dominicwilcox.com

Mramorové hodiny

Dvojice designérů Formafantasma vyrobila pro instalaci v prodejně s nábytkem Established & Sons sérii hodin z kararského mramoru. Hodiny sice pravý čas neukazují, nicméně práce s přirozenou strukturou mramoru je více než zajímavá a z designérského hlediska velmi nápaditá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 nejzajímavější úlovky z designového festivalu v Londýně