Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

4 hlavní důvody, proč si domů pořídit nano povlečení

Ve vybraných kamenných obchodech a eshopech, které se zaměřují na lůžkoviny, se dnes stále častěji můžete setkat s nabídkou nano povlečení. Jaké jsou jeho hlavní přednosti oproti klasickým modelům?

1. Zdravotní nezávadnost

Základním předpokladem pro to, aby se dalo povlečení považovat za kvalitní, je především jeho pozitivní dopad na vaše zdraví. Nevhodně zvolené lůžkoviny totiž mohou přispět ke zvýšené únavě, bolestem zad, hlavy a dalších částí těla, neboť neposkytují dostatečný komfort. U nano povlečení tato rizika odpadají, protože je velmi příjemné na dotyk. Především však přispívá ke zdravému odpočinku tím, že zabraňuje vzniku a hromadění roztočů, bakterií a virů, a to už vzhledem k samotné podstatě tohoto moderního materiálu. Nové nano povlečení ocení lidé s různými alergiemi, u nichž běžné druhy povlečení dokážou zintenzivnit alergické reakce v důsledku zachytávání prachu a pylu.

2. Maximální prodyšnost

Nano povlečení má vysokou prodyšnost, což dále zlepšuje kvalitu spánku. Použijete-li kupříkladu péřové polštáře a deky, jež jsou potažené nano povlečením, nebudete se v nich zbytečně potit a přehřívat, v zimě vám naopak bude příjemné teplo.

Povlečení ze speciálních nano vláken je vysoce ceněné i díky tomu, že nenasává pachy, takže se v něm cítíte i po několika dnech naprosto skvěle.

3. Snadná údržba

Nano materiál je vysoce odolný vůči poškození, zároveň klade minimální nároky z hlediska údržby. Nano povlečení lze prát v pračce i při nižších teplotách, což vede k úspoře energií.

4. Dlouhá životnost

Moderní nano povlečení vydrží řadu let, aniž by se protrhlo, případně došlo k jeho seprání. Přestože je v porovnání s klasickým bavlněným povlečením stále o něco dražší, díky dlouhé životnosti se investice do něj nepochybně vyplatí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

4 hlavní důvody, proč si domů pořídit nano povlečení