Menu
TOPZINE.cz
Hudba

4 důvody, proč si nenechat ujít You Me at Six a jejich český koncert

Redakce

Redakce

6. 3. 2014

Pop rocková kapela You Me at Six z anglického Weybridge se 13. března představí v pražském Lucerna Music Baru. Existuje hned několik zásadních důvodů, proč si čtvrteční večer okořenit  právě jejich show. Zde jsou čtyři z nich.

You Me At Six čeká první koncert v ČR. | Zdroj: LMB Promotion

You Me At Six čeká první koncert v ČR. | Zdroj: LMB Promotion

1. Koncertní premiéra v České republice

You Me at Six oslaví příští rok dekádu fungování kapely, během které stihli nahrát čtyři studiovky, procestovat svět a skamarádit se s kapelami jako Paramore, Bring Me the Horizon či All Time Low, nedávnými návštěvníky Prahy. Tento měsíc tráví před odletem do USA na evropském turné, v jehož rámci bude Praha první a jedinou zastávkou v ČR. Kluci, kteří již v sedmnácti běhali po pódiu Reading festivalu, dobře vědí, jak zacházet s publikem. Energii českého davu pocítí ve čtvrtek úplně poprvé.

2. Nové album

Starší pecky budou střídat skladby z nové desky Cavalier Youth. Už úvodní vypalovačka Too Young to Feel This Old si nenásilnými kytarami, trendy popěvkem  „Whoaaah, oooooh, aaaaaaah“ a refrénem, který popisuje úskalí dospívání, vytyčuje cílové publikum a bezpochyby právě tato skladba odstartuje pražskou show.

Křičené pasáže a post-hardcore elementy prvních dvou alb se z tvorby mladých Britů dávno vytratily. Vystřídaly je čistší a jemnější rockové skladby pojednávající o vztahových záležitostech a hledání sama sebe.

3. Předskakující Deaf Havana

Kluci z ostrovů si s sebou přivezou krajany Deaf Havana, hudební seskupení stejně na půl cesty k mainstreamu a stejně tak s čerstvým albem. Deska se jmenuje Old Souls a obsahuje úspěšné singly Boston Square a Mildred (Lost a Friend), které se těší z kladného přijetí veřejností a podpory BBC Radio 1. Nové skladby stojí na silných refrénech a mohutných vokálech, můžeme se tedy těšit na dvojnásobný rockový diktát.

4. Špička anglického moderního pop-rocku

Obě kapely se nejednu neděli drželi na předních příčkách anglických žebříčků, což jen potvrzuje, že koncert v Lucerně nebude nic jiného, než nálož pozitivního prvotřídního rocku, čiré ​​odvázané zábavy a nadšených fanynek, skákajících například na chytlavý singl Lived a Lie nebo ověřené skladby Stay With Me, Reckless a Underdog. Požadujete hloubavější lyriku v sofistikovaných melodiích, nebo živelnou energickou bombu z pera kluků odchovaných na blink-182? Rozhodnutí je jen na vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

4 důvody, proč si nenechat ujít You Me at Six a jejich český koncert