3D graffiti? Prostorovým iluzím odzvonilo, ptejte se po 3D brýlích

FOTO: Jimmy_CochranGraffiti vytvářející dokonalou iluzi 3D prostoru je dnes již věcí známou a mnohokrát zdokumentovanou. Jimmy Cochran se ale rozhodl jít dál: vytvořil graffiti, které si naplno užijete jen s 3D brýlemi.

Práce rodilého Australana Jimmyho Cochrana můžete spatřit na zdech po celém světě od Bronxu až po Berlín, stejně jako ve výtvarných galeriích. Jeho tvorba je inspirována pointilistickým stylem, se svým nejnovějším projektem ji však posunul za hranici třetí dimenze.

První 3D graffiti si můžete zajet prohlédnout do Londýna k bufetu Bird & Ballard, který kolemjdoucím za tímto účelem poskytuje 3D brýle. Na zdi je zachycena futuristicky laděná tvář dívky, kolem níž se vznášejí barevné koule. Cochran svůj výtvor příhodně nazval „Girl With Spheres 3D“.

Aktuální informace o Jimmyho tvorbě, výstavách a dalších akcích najdete na jeho oficiálních stránkách.

„Něco takového už se mi v hlavě zrodilo před dlouhou dobou,“ uvedl umělec. „Nejprve jsem tento styl testoval ve studiu a teď jsem ho konečně dokázal přenést i na ulici.“ Dodal také, že dílo přitáhlo podle něj až nečekanou pozornost: do bistra nechal původně objednat pouze deset kusů 3D brýlí, nyní se ale zdá, že bude muset přikoupit další.

3D graffiti? Prostorovým iluzím odzvonilo, ptejte se po 3D brýlích
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*