Menu
TOPZINE.cz
Z domova

31 letý motorkář ujížděl policii. Při honičce havaroval a zemřel

ČTK

ČTK

23. 9. 2015

Jednatřicetiletý muž na motorce se včera odpoledne v Ostravě podle policie pokoušel ujet policejní hlídce. Nezvládl ale řízení a havaroval. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Policie nyní hledá svědky kolize. Kriminalisté zjistili, že nevlastnil potřebné řidičské oprávnění. ČTK o nehodě informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

motorkarska_helma_na_silnici_autonehoda_dopravni_nehoda

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Nehoda se stala okolo 14:30. Krátce před tím si policejní hlídka všimla motocyklisty, který porušil dopravní předpisy. „Upoutal pozornost policistů svým způsobem jízdy, kdy nerespektoval pravidla silničního provozu,“ řekla mluvčí. Na výzvu k zastavení ale nereagoval. Naopak začal hlídce ujíždět. „Zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy. Při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl v Ostravě-Vřesině řízení, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do svislé dopravní značky,“ popsala Holčáková nehodu.

Policisté, kteří záhy dorazili na místo, muži poskytovali první pomoc do příjezdu záchranářů. „Zranění, která muž utrpěl při nárazu a následném pádu, byla neslučitelná se životem,“ doplnila. Zda muž řídil pod vlivem alkoholu či drog, se zatím neví. Zjistí se to při nařízené pitvě.

Kriminalisté nyní hledají svědky nehody popřípadě nebezpečné jízdy motorky. Podle zjištěných informací její řidič nesprávně předjížděl další vozy, jel rychle a navíc omezoval či ohrožoval další motoristy. Svědci by měli policisty kontaktovat prostřednictvím linky 158.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

31 letý motorkář ujížděl policii. Při honičce havaroval a zemřel