Menu
TOPZINE.cz
Hudba

30 Seconds to Mars vydají nové album. První singl poslali do vesmíru

Radka Tichá

Radka Tichá

3. 3. 2013

Vskutku nevšedního releasu se dočkal nový singl Up in the Air kapely 30 Seconds To Mars. Díky americké společnosti NASA song spolu s ostatním nákladem putoval na palubě rakety Falcon 9 na mezinárodní vesmírnou stanici ISS.

30 Seconds to Mars Zdroj:  Smart Communication

30 Seconds to Mars Zdroj: Smart Communication

„To, že naše písnička letěla do vesmíru, považujeme za téměř neskutečné,“ komentuje událost frontman kapely Jared Leto. „Zpočátku jsme si pohrávali i s jinými nápady ohledně co nejoriginálnějšího releasu, nakonec se nám z NASA ale přece jen ozvali.“

Celý proces trval několik měsíců a podle Leta rozhodně nešlo o nic snadného. „Vzájemná komunikace nám zabrala mnoho času a vyžádala si hodně energie, když chce ale člověk dosáhnout něčeho takového, tak s podobnými nesnázemi musí jednoduše počítat.“

Těžko popsatelná energičnost

Název Up in the Air přitom s plánovaným vypuštěním do vesmíru nijak nesouvisel. Kapela tvrdí, že šlo o shodu náhod a to nejen ohledně volby písničky, ale i jejího jména.

Podle všeho se mělo vybírat mezi 70 songy, které skupina nahrála od vydání posledního alba This is War, přičemž vymýšlení samotného jména skladby bylo dílem několika okamžiků. Zpěvák Jared Leto pak u Up in the Air vyzdvihuje nevídanou energii, optimismus a zároveň i cosi těžko popsatelného, přesto ale patrného.

Již v minulosti bylo oznámeno, že na produkci dosud bezejmenného alba se bude podílet Steve Lillywhite, který má kromě nahrávek Rolling Stones, The Killers anebo U2 na svědomí i poslední desku 30 Seconds to Mars This is War. Zda v blízké době dojde kromě odtajnění názvu alba i k oznámení data jeho vydání, prozatím není jasné.

Singl bude k poslechu 18. března, a ti, kterým se bude zamlouvat, si ho v ten samý den budou moci pořídit prostřednictvím iTunes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

30 Seconds to Mars vydají nové album. První singl poslali do vesmíru