Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

3 tipy, jak jít proti proudu. Takto uniknete průměrnosti

Jste ve všech ohledech průměrní? Poradíme vám, jak se vymanit z komfortní zóny, najít svůj vlastní styl a žít život naplno.

Co vlastně znamená být průměrný?

V první řadě je potřeba říct, že být průměrný vlastně v České republice ani zdaleka neznamená, že se máte špatně.

Pravděpodobně máte středoškolské či vysokoškolské vzdělání, stabilní zaměstnání, milující ženu, několik dětí a byt na hypotéku. Párkrát do roka si užijete dovolenou a čas zbude i na koníčky a přátele.

Jenže v mládí jste snili o životě plném dobrodružství, objevování a svobody. A místo toho jste uvízli v kolotoči práce – domov – spánek, který občas naruší drobné zpestření.

Jak zatočit se stereotypem?

Ze všeho se dá ale uniknout a nezáleží na tom, v jaké jste situaci. Výchozí situaci máte vlastně velmi dobrou, protože z průměru se uniká lépe než podprůměru.

1. Nebaví vás práce? Změňte to

Trávíte čas v práci jen kvůli tomu, že jde o jisté peníze a vy se bojíte toho, že když zariskujete, nebudete schopni splácet hypotéku?

Jděte za svými sny a najděte si zaměstnání, které vás skutečně bude bavit. Nebo začněte podnikat a budujte si život podle sebe. Jde o náročnější cestu, která však přináší mnohem větší pocit sebenaplnění.

2. Naučte se pracovat s penězi

Spoříte peníze na spořicím účtu? Zhodnocení v jednotkách procent ročně vám dnes nepokryje ani inflaci a o peníze tedy reálně přicházíte.

Naučte se investovat a nechte své peníze vydělávat. Úspory můžete s přijatelnou mírou rizika zhodnotit o 5 až 10 % ročně. To vám za pár let pomůže získat finanční svobodu a vymanit se z nekonečného kolotoče, u kterého vás drží strach z nedostatku financí.

3. Najděte ztracenou image

Mnoho mužů postupně ztrácí svou energii z mládí a postupně dospěje až do krize středního věku. Nedejte takovému scénáři šanci a udržujte si svůj styl.

Ano, budete na sobě muset zapracovat a shodit přebytečná kila z posledních let. Patrně budete muset navštívit prémiové pánské holičství a udělat něco se svým účesem a vousy. Obměnou bude muset projít i váš obnošený šatník.

Změny je dobré učinit i doma. Máte zcela průměrný interiér? Zahoďte nudné žaluzie, které má doma každý, a pořiďte si raději stylové rolety do okna. Bílé zdi vymalujte barevně a místo nejlevnějších spotřebičů investujte do modernějších. Nebo se přestěhujte z nudného paneláku do stylového činžovního domu postaveného začátkem 20. století, kde si byt odladíte tak, že jej bude obdivovat každá návštěva.

Udělejte si zkrátka v životě trochu radosti a vybudujte si své zázemí tak, aby vás denně nabíjelo energií a potěšením.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

3 tipy, jak jít proti proudu. Takto uniknete průměrnosti