Menu
TOPZINE.cz
Z domova

28 letý muž ubodal ve Zlíně svou sestru. Zřejmě pod vlivem psychické nemoci

ČTK

ČTK

8. 12. 2015

Osmadvacetiletý psychicky nemocný muž ubodal ve Zlíně svou o deset let starší sestru. Muž jí v jejím bytě zasadil 28 ran nožem, žena po útoku zemřela. Neštěstí se stalo v neděli, útočník po činu utekl. Policistům se jej podařilo po půl hodině vypátrat v ulicích Zlína, v pondělí jej kriminalisté obvinili z vraždy, dnes byl podán podnět na návrh na vzetí do vazby, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Lenka Javorková.

nuz_vrazda_ve_stodulkach_ruka_pobodani

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Napadaná žena stihla při útoku telefonicky kontaktovat své příbuzné, kteří zavolali do bytu, kde žena sama bydlí, policii. Zlínští policisté po příjezdu k bytu v prvním patře zjistili od pracovníků, kteří v domě prováděli nějaké opravy, že před chvílí viděli vyskočit z balkonu v prvním patře mladého muže,“ uvedla mluvčí. V bytě policisté našli na zemi bezvládné tělo ženy. „Okamžitě přivolali rychlou záchrannou službu, jejíž lékařka už mohla pouze konstatovat smrt,“ řekla Javorková.

Po půl hodině jedna z hlídek policie muže našla a zadržela, útočník měl v dechu 0,3 promile alkoholu. Vzhledem k jeho psychické nemoci bude k případu přizván znalec z psychiatrie a klinické psychologie. Útočník podle Javorkové odmítl k události vypovídat. Za vraždu mu hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest, protože vraždu spáchal zvlášť surovým způsobem.

Ve Zlínském kraji jde letos o osmou dokonanou vraždu, kriminalisté vyšetřovali také tři pokusy o vraždu. Loni policie v kraji vyšetřovala dvě dokonané vraždy a pět pokusů o vraždu.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

28 letý muž ubodal ve Zlíně svou sestru. Zřejmě pod vlivem psychické nemoci