Menu
TOPZINE.cz
Krása

264 cvičení na velkém míči. Vytvarujte si postavu k dokonalosti

Taťána Kročková

Taťána Kročková

11. 10. 2011

Koho začala s nástupem podzimu, ať už z důvodu chladného počasí nebo přívalu školních či pracovních povinností zlobit záda, ten jistě uvítá návod, jak pro své tělo udělat něco dobrého. Zameťte s bolestmi páteře a zdokonalte si postavu.

FOTO: posilování s gymnastickým míčem

Posilování s gymnastickým míčem, Zdroj: Topzine.cz, Foto: Tereza Knobová

Kniha Mgr. Heleny Jarkovské, 264 cvičení na velkém míči, vám nabídne obojí. Kromě efektivního posilování a protahování všech svalových partií vám také může pomoci vyřešit vaše problémy s nesprávným držením těla a bolestmi páteře. Je skutečným zásobníkem posilovacích a protahovacích cviků pro každého.

Aerobní cvičení je základem zdravého pohybu

Autorka je propagátorkou českého aerobiku a publikovala několik knih o aerobní gymnastice a posilování. Podílela se také na tvorbě známého televizního pořadu Cvičme v rytmu.

Velký gymnastický míč, tzv. Gym Ball, je oblíbenou cvičební pomůckou pro děti, těhotné ženy, sportovce i seniory. Autorka dokazuje, že Gym Ball není určen pouze ke zdravému sezení u počítače.

Čtěte také: Chcete zhubnout? Máme pro vás dietní abecedu!

Ve své knize přináší obsáhlý seznam nejrůznějších balančních, protahovacích a posilovacích cviků, které jsou přehledně uspořádány podle jednotlivých tělesných partií.

264 cvičení na velkém míči

Nechybí ani odborné poučení o funkci jednotlivých svalů a správném provádění cviků, základní popis svalové a kosterní soustavy člověka a nejrůznější praktická doporučení. Dozvíte se, jak vybrat velikost míče, jak na něm správně sedět nebo jakým způsobem ho můžete využít také v domácnosti.

Veškeré cviky popsané v knize jsou zobrazeny na černobílých fotografiích a u každého cviku je také uveden jeho zdravotní účinek. Přesně tedy víte, kterou oblast protahujete či posilujete. Nezbývá, než doporučit koupi této knihy, oprášit míč nebo si pořídit nový a pustit se do cvičení!

Název: 264 cvičení na velkém míči
Autor: Helena Jarkovská
Počet stran: 208
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: Grada Publishing, a.s.
Doporučená cena: 198 Kč
Hodnocení: **** (80%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

264 cvičení na velkém míči. Vytvarujte si postavu k dokonalosti