Menu
TOPZINE.cz
Z domova

22 letý mladík se pokusil zničit vosí hnízdo benzínem. Utrpěl těžké popáleniny

ČTK

ČTK

10. 9. 2015

Na popáleninovém centru skončil ve středu dvaadvacetiletý zaměstnanec obecního úřadu v České Vsi na Jesenicku, který se pokusil vypálit vosí hnízdo. Mladík k tomu použil benzin, výpary se však vzňaly a při útěku muž navíc zakopl o kanystr. Chytilo na něm oblečení, uhasili ho jeho kolegové. Úraz prověřují policisté, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Josef Bednařík.

vosy_hnizdo

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Neštěstí se stalo před 10:00 v Holanově ulici. „Dvaadvacetiletý zaměstnanec obecního úřadu při sečení trávy narazil na vosí hnízdo, které chtěl za pomoci benzinu vypálit. Muž hnízdo polil benzinem a kanystr postavil asi dva metry od místa. Při zapálení došlo k prudkému vznícení benzinových výparů, kdy muž ustoupil a zakopl o odložený kanystr, kterým si potřísnil oblek,“ uvedl policejní mluvčí. Benzin zasáhl mladíkovo oblečení, které se vznítilo. Uhasili ho jeho spolupracovníci.

Muž utrpěl popáleniny na pravé ruce a noze. Záchanná služba ho převezla k ošetření na specializované pracoviště popáleninového centra v Ostravě. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

22 letý mladík se pokusil zničit vosí hnízdo benzínem. Utrpěl těžké popáleniny