Menu
TOPZINE.cz
Z domova

2 lidi na Šumpersku zemřeli po srážce s vlakem Pendolino

ČTK

ČTK

19. 9. 2015

Vlak Pendolino srazil ve čtvrtek před 22:00 u Zábřehu na Šumpersku dva lidi, na místě zemřeli. Podle Drážní inspekce se oba pohybovali v místech veřejnosti nepřístupném. Nehoda se stala na hlavním železničním koridoru spojujícím Prahu s Ostravou. Provoz na trati byl obnoven po čtyřech hodinách, řekli dnes ČTK mluvčí Drážní inspekce a olomoucké záchranné služby.

vlak_pendolino_Praha_hlavni_nadrazi

Vlak Pendolino, ilustrační foto, kaprik / Shutterstock.com

Nehoda se podle Martina Drápala z Drážní inspekce stala ve 21:39 mezi Zábřehem a Lukavicemi. „Vlak jedoucí z Prahy do Bohumína se střetl s dvěma osobami, na místě zemřely. Nehoda se stala v místech veřejně nepřístupném, ti lidé tam neměli ze zákona co dělat,“ řekl ČTK Drápal. Doprava na trati byla podle něj obnovena dnes v 01:40. Podle Radky Pistoriusové z Českých drah byla zastavena doprava v úseku mezi Zábřehem a Lukavicemi v obou směrech, lidé z Pendolina přestoupili do autobusů.

Podle policejního mluvčího Josefa Bednaříka strojvedoucí uvedl, že viděl před vlakem dva lidi. Přebíhali z levé strany kolejí na pravou. „V daný okamžik uvedl v činnost rychlobrzdu a vlak po ujetí 857 metrů zastavil. Na místě bylo zjištěno, že dvě osoby utrpěly devastující zranění neslučitelné se životem,“ řekl ČTK policejní mluvčí. Doplnil, že byla nařízena soudní pitva, která zjišťuje pohlaví a totožnost osob. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní.

Podle mluvčího záchranné služby Olomouckého kraje Pavla Vysloužila se nehoda stala zhruba 200 metrů od železniční stanice Zábřeh. „Posádka zábřežské záchranné služby už nemohla sraženým nijak pomoci. Těla byla v takovém stavu, že oběti nebylo možno na místě identifikovat,“ uvedl mluvčí.

Autor ČTK

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

2 lidi na Šumpersku zemřeli po srážce s vlakem Pendolino