×
TOPZINE.cz

15 nejlepších animovaných klipů: Kdo se podílel na videích slavných?

FOTO: Gorillaz
Nenechte se mýlit, takhle Gorillaz ve skutečnosti nevypadají, Zdroj: myspace.com

Animace umožňuje dostat do klipů i to, co by jinak nebylo možné. Dnes jsme zapátrali po klipech, které jsou výjimečné svým zpracováním a vypátrali i jména režisérů a výtvarníků, kteří se na výrobě těchto klipů slavných kapel výrazně podílí.

Nenechte se mýlit, takhle Gorillaz ve skutečnosti nevypadají, Zdroj: myspace.com

1. The White Stripes – Fell In Love With A Girl

Tvorba tohoto díla z lega trvala tvůrcům dva měsíce. Autorsky se pod něj podepsal francouzský režisér Michel Gondry, o kterém ještě bude řeč. Klip získal tři ceny MTV a nominaci na nejlepší video roku 2002.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=XRDi67G0Siw[/youtube_660]

2. Peter Gabriel – Sledgehammer

Dle názoru některých odborníků se jedná o nejlepší animovaný klip v historii. Peter Gabriel musel strávit přibližně šestnáct hodin děláním různých grimas před zrcadlem. Jak se vám líbí Peter Gabriel stylizovaný do hromady ovoce nebo tančícího kuřete?

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=N1tTN-b5KHg[/youtube_660]

3. A Fine Frenzy – Lost Things

Americká zpěvačka a klavíristka, vlastním jménem Alison Sudol, se do povědomí posluchačů zapsala svým debutovým albem One Cell in the Sea v roce 2007. Originální a náročně zpracovaný klip k její písni režírovala Angela Köhler. Skladba zazněla i ve filmu Opravdový život (Sleepwalking) z roku 2008.

[youtube_660]mwX7uEiEWx4[/youtube_660]

4. Red Hot Chilli Peppers – Otherside

Klip vznikl ve spolupráci režisérů Jonathana Daythona a Valerie Faris, kteří se inspirovali kubismem, surrealismem a expresionismem. Zajímavý nápad je Flea brnkající v drátech vysokého napětí, John Frusciante hraje na lano v dlouhé chodbě, Chad Smith bubnuje na rotující hodiny a Anthony Kiedis zde stojí na věži.

[youtube_660]rn_YodiJO6k[/youtube_660]

5. Korn – Freak On Leash

Přestože tento klip není plně animován, i tak si zaslouží pozornost, neboť v roce 1999 získal nominaci na prestižní ocenění videoklip roku. Nápad s kulkou letící vzduchem náleží opět Jonathanu Daythonovi a Valerii Faris a designéru Toddu McFarlaneovi. Animaci na začátku mají Korn ještě v klipech k songům Evolution a Right Now.

[youtube_660]jRGrNDV2mKc[/youtube_660]

6. The Shins – Rifle´s Spiral

Loutkový námět režíroval Jamie Caliri. The Shins jsou americká indie-rocková kapela, jejich poslední album, z něhož pochází i uvedený song, se jmenuje Port of Morrow (2012).

[youtube_660]jyqWjl7GkCE[/youtube_660]

7. Coldplay – Hurts Like Heaven

Píseň pochází z alba Mylo Xyloto. Klip, který režíroval Mark Osborne, výpráví v komiksovém provedení příběh dvou sprejerů.

[youtube_660]C8KV0mzqTXY[/youtube_660]

8.Björk – Earth Intruders

Zpěvačka původem z Islandu využívá různé způsoby animace ve svých klipech velmi často. I její další klip Human Behavior režíroval Michel Gondry, který právem platí za jednoho z nejlepších režisérů hudebních klipů současnosti.

[youtube_660]j1Q9ppPPHjU[/youtube_660]

9. Gorillaz – Clint Eastwood

Není se co divit, že kapela Gorillaz, která je sama animovaná, sáhne po témže zpracování svých klipů. Video vzniklo v roce 2001 v režii Jamieho Hewletta a Petea Candelanda.

[youtube_660]LoQYw49saqc[/youtube_660]

10. Röyksopp – Beautiful Day Without You

Röyksopp z Norska rovněž patří mezi kapely, které si v animovaných klipech přímo libují. V tomto se objevují různé vodní potvůrky létající vzduchem a zklamaný mladík kráčející opuštěným městem a krajinou.

[youtube_660]nww7ywDLzY0[/youtube_660]

11. Queens Of The Stone Age – Go With The Flow

Klip této kapely z roku 2003 je podívaná vyvedená v barvách pekla. Režírovala ho tvůrčí čtveřice Shynola, která se podílela například i na seriálu IT Crowd.

[youtube_660]DcHKOC64KnE[/youtube_660]

12. The Brunettes – If You Were Alien

Indie-popové duo z Nového Zélandu u nás není tolik známé. Tento song najdete na albu Structure & Cosmetics z roku 2007. Klip s „uříznutými“ hlavami a dokresleným zbytkem těla pochází z dílny neznámého režiséra s přezdívkou Nugu.

[youtube_660]nka_QnfliXk[/youtube_660]

13. Manu Chao – Me gustas tu

Multilinguální Manu Chao figuruje v klipu coby zpěvák karaoke obklopen různými obrazy. Víc než uměleckým zpracováním tento song nadchne spíš pohodovou atmosférou.

[youtube_660]mzgjiPBCsss[/youtube_660]

14. Blur – Coffee&TV

Pochodující krabice mléka je nápad dvojice tvořící pod pseudonymem Hammer&Tongs. Ti vytvořili klipy i pro R. E. M., Robbieho Williamse nebo Pulp.

[youtube_660]6oqXVx3sBOk[/youtube_660]

15. Radiohead – Paranoid Android

Dílo z roku 2007 vzniklo pod vedením režiséra Magnusse Carlssona, který režíroval švédský seriál Robin. Klip je pojat ve zjednodušeném stylu, který se vyznačuje jasnými zářivými barvami a výraznými černými čarami.

[youtube_660]Hs7Ozc6vE3s[/youtube_660]

Jaké jsou vaše nejoblíbenější videoklipy? Napište nám do komentářů.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..