Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

13 nejlepších písní z How I Met Your Mother. Originální kusy i klasiky

Redakce

Redakce

21. 4. 2014

Nedávno jsme, pro některé dobře, pro některé už tak skvěle nikoliv, zakončili osmou sezónu tolik oblíbeného seriálu How I met your mother a zjistili, kdo že je onou matkou. Nyní se spolu podíváme na nesmrtelné písně, které v seriálu zazněly a které nám dokreslovaly celý příběh.

I’m Gonna Be (500 Miles) – The Proclaimers

Arrivederci, Fiero (2. sezóna, 17. epizoda)

Seriál How I met your mother si už asi nedovedeme představit bez tohoto hitu, který nás provázel několika epizodami. A stále ho nemáme dost. A k čemu že se tento hit vlastně váže? Marshall čeká na automechanika a vzpomíná, co všechno už se svým automobilem zažil.

Simple Song – The Shins

Something New (8. sezóna, 24. epizoda)

Věci nejsou tak simple, jak by být měly, a tak jsme na konci osmé série svědky jedné z nejlepších sekvencí seriálu: Barney a Robin se plní nadšení vydávají na svou svatbu. Tam má namířeno i Marshall s Lily. Potíž vězí v tom, že oba se mají přesunout do Itálie, kde si Lily má splnit svůj pracovní sen, zatímco její muž dostal nabídku být soudcem a zatím o tom své ženě neřekl.

Protagonista Ted má po svatbě namířeno do Chicaga, aby se vzdálil své vysněné Robin. To však ještě netuší, že kdesi na vlakovém nádraží zazní z líbezných úst věta, která jej nakonec spojí s jeho budoucí ženou: „One ticket to Fathampton, please…“

This Modern Love – Bloc Party

Come On (1. sezóna, 22. epizoda)

„This modern love breaks me, this modern love wastes  me“ slyšíme v pozadí a zároveň vidíme, jak se jednomu plní sen a druhému láme srdce. Ted po úspěšném dvoření skončí v náruči Robin. Ale když se v povznesené náladě vrací domů, naráží na zlomeného Marshalla, kterého opustila Lily.

You were born – Cloud cult

The Magician’s code (7. sezóna, 24. epizoda)

Dojemný moment, kdy se celá parta shromáždila kolem Lily a jejího novorozeného Marvina Wait-for-it Eriksena. How I Met Your Mother to s emocemi zkrátka umí.

Shake it out – Florence and Machine

No pressure (7. sezóna, 17. epizoda)

Když jste celým svým srdcem připoutáni k jednomu člověku, těžko se odpoutáváte. Stejně jako Ted věříte, že jednoho dne se vaše naděje naplní. Avšak v momentě, kdy uslyšíte své definitivní odmítnutí, řetězy, kterými jste byli připoutáni, spadnou a vy jste volní. Perlou na konci je roj deštníků, který se na ulici objeví a dává tak divákovi vědět o tom, že Ted svou matku najde.  A jak říká Ted:

It’s funny, in my own crazy way, I was kinda happy. For the first time in years, there was no little part of me clinging to the dream that I would one day be with Robin. Which meant for the first time in years, the world was wide open. Because kids, when one door closes, well, you know the rest.”

Stones – Barbarossa

Change of heart (6. sezóna, 18. epizoda)

V tomto díle jsme svědky toho, jak se Barney potýká s vidinou budoucnosti a manželství. Je strachy bez sebe, a tak když ho jeho slečna Nora pozve na jídlo spolu s její rodinou, na místo sice dorazí, ale nakonec skončí jen přede dveřmi. A právě když z místa sklesle odchází, zazní zmíněná písnička.

Beaver song

Glitter (6. sezóna, 9. epizoda)

„Dva bobři jsou lepší než jeden“ je píseň o přátelství, kterou nazpívala Robin spolu s Jessicou Glitter na kanadské dětské show Space Teens.

Let´s go to the mall

Slap bet (2. sezóna, 9. epizoda)

Opět se jedná o píseň Robin Sparkles, vydanou někdy okolo roku 1993, kdy bylo Robin 13 let. Malá Robin musela cestovat do obchodů po celé Kanadě a zpívat.

You just get slapped

Slapsgiving (3. sezóna, 9. epizoda)

Právě jsi dostal pár facek je píseň napsaná a nazpívaná Marshallem v doprovodu Barneyho. Objevila se v několika epizodách, prvně v epizodě Slapsgiving, podruhé v díle Slapsgiving 2: Revenge of the Slap a nakonec v epizodě Slapsgiving 3: Slappointment in Slapmarra.

Bang, bang, bangity bang

Of course, a change of heart, ducky tie (5. sezóna, 17. epizoda)

Této písni nelze upřít jednu věc, a to její chytlavost. Zpívá nejen Marshall, ale také všichni ostatní. Určitě uznáte, že nešlo nezařadit ji do našeho seznamu.

Barney Stinson, that guy’s awesome

The Possimpible (4. sezóna, 14. epizoda)

Tato nezapomenutelná píseň, kterou jsme nemohli vynechat, byla součástí Barneyho životopisu. Nebyl by to Barney, kdyby jeho životopis neoplýval skvělou grafikou a zároveň chytlavou hudbou.

Puzzles

Tailgate (7. sezóna, 13. epizoda)

Puzzles je píseň, která se objevila v díle Tailgate a váže se k baru Teda a Barneyho – Puzzles. Zpívají ji Ted, Barney a Kevin.

La Vie en Rose – Cristin Milioti

How your mother met me (9. sezóna, 16. epizoda)

„Kids, I must have heard your mom’s rendition of ‘La Vie En Rose’ a million times over the years, every night when she tucked you in for instance, but that performance, that first night I ever heard her sing — that one will always be my favorite.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

13 nejlepších písní z How I Met Your Mother. Originální kusy i klasiky