Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

127 hodin. Drama podle skutečné události od oscarového Dannyho Boyla

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

31. 1. 2011

FOTO: 127 hodinDanny Boyle je opět na scéně. Po skvělých snímcích jako Trainspotting, Pláž, Sunshine a Oscary ověšeném Milionáři z chatrče je tu další dílo tohoto jedinečného režiséra. Zopakuje úspěch svých předchozích filmů? Vše zatím napovídá tomu, že rozhodně ano.

FOTO: 127 hodin

James Franco v hlavní roli filmu 127 hodin, Zdroj: distributor filmu

127 hodin vypráví reálný příběh mladého Arona Ralstona. Ten se jednoho dne vydal do kaňonu v Utahu lézt po místních skalách. Nikomu o tom však neřekl, což se mu ve chvíli, kdy ho zavalil osmisetlibrový balvan, stalo osudným. Aron tak zůstal uvězněn pod kamenem jen se základní horolezeckou výbavou a trochou jídla a pití.

Aron se samozřejmě snažil zpod kamene nějak dostat, zvednout ho nebo rozbít, všechna jeho snaha však byla marná. Třetí den mu navíc došly veškeré potraviny. Nakonec se v Aronově hlavě zrodí poslední zoufalá myšlenka. Na stěnu kaňonu vyryje své jméno, datum narození i přibližné smrti, na kameru ještě natočí vzkaz rodině a pustí se do posledního pokusu o záchranu svého života.

V hlavní roli tohoto dobrodružného dramatu se představí James Franco (Spider-Man, Milk, Kvílení). Mimo něj uvidíme v menších rolích například Kate Maru, Amber Tamblyn či Clémence Poésy. V českých kinech k vidění od 3. února.

127 hodin (127 Hours)

Drama / Thriller / Dobrodružný / Životopisný
USA / Velká Británie, 2010, 94 min

Režie: Danny Boyle
Hrají: James Franco, Amber Tamblyn, Kate Mara, Lizzy Caplan, Clémence Poésy, Treat Williams

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

127 hodin. Drama podle skutečné události od oscarového Dannyho Boyla