Menu
TOPZINE.cz
Hudba

-123 minut vydávají Dream a zahrají s Pražskou komorní filharmonií

Martin Peška

Martin Peška

23. 10. 2009

zdenek-bina-123-minut-600x338Trio -123 minut vydává v pátek 23. října, 10 let od vydání svého debutu, páté řadové album s názvem Dream. Frontman kapely Zdeněk Bína slibuje na devíti nových skladbách více hravosti a pestrosti, k soul-rockovému stylu přidává etnicko-jazzové groovy

Zdeněk Bína ze skupiny -123 minut, Zdroj: archív Rock Café

Zdeněk Bína ze skupiny -123 minut, Zdroj: archív Rock Café


Novinka -123 minut nasebe nechala čekat čtyři roky. Podle slov Zdeňka Bíny za ní může i výměna bubeníka během loňského roku. Za bicími už i během natáčení desky seděl Miloš Dvořáček. „Pořád jsme hráli doma i v zahraničí, v polovičce toho období jsme měli už jednu desku roztočenou, ale kvůli změně na postu bubeníka jsme se rozhodli natočit desku novou, tak jak nám to hraje teď,“ dodal zpěvák a kytarista Bína.

Do tvorby na novém albu se promítla i frontmanova sólová kariéra. Přesně do poloviny tracklistu desky Dream byla zařazena původně akustická skladba Sol. Během sólových vystoupení Bína kloubí jazz s latinou, flamenco s blues, nebo cikánské melodie s arabskými, což se nyní odráží i v jeho tvorbě se skupinou -123 minut.

Trio v současném složení Zdeněk Bína (zpěv, kytara), Fredrik Janáček (basová kytara), Miloš Dvořáček (bicí a perkuse) čeká 17. listopadu také společné vystoupení s Pražskou komorní filharmonií ve Smetanově síni Obecního domu.

„Vzniklo to ze zájmu lidí z Pražské komorní filharmonie, hlavně od Lukáše Vernera, který se chopil nelehké produkce. Půl roku na tom hodně, hodně, pracujeme, v hlavách nám to zní úplně báječně. Martin Kumžák připravuje aranže, tak snad se to povede,“ dodal frontman skupiny.

Zajímavostí také je fakt, že členové -123 minut při nahrávání ustoupili oproti předchozím počinům od masteringu ve Švédsku, ale i nahrávání ve vyhlášených studiích jako je Sono nebo zlínské Studio V. Se zvukem je však kapela nadmíru spokojena.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

-123 minut vydávají Dream a zahrají s Pražskou komorní filharmonií