Menu
TOPZINE.cz
Hudba

12 největších hitů blink-182. Od prvního rande po rockovou show

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

12. 5. 2014

Málokterá kapela ovlivnila současné dvacátníky a třicátníky, tak jako blink-182. Idoly, kteří proslavili pop-punk a na začátku století jej dostali na naprostý vrchol, můžete živě vidět 15. srpna v pražské Incheba aréně či téhož měsíce na maďarském festivalu Sziget. Pojďte si připomenout hity, které byly v nultých letech nepřeslechnutelné.

Blink 182

Travis, Mark a Tom tvoří pop-punkové blink-182. | Zdroj: Original Communications

Man Overboard

Přestože to členové blink-182 nikdy oficiálně nepotvrdili, Man Overboard nejspíš popisuje příběh prvního bubeníka Scotta Raynora, který kapelu opustil kvůli závislosti na alkoholu. Kromě toho jde o jedinou studiovou skladbu na živém albu The Mark, Tom and Travis Show (The Enema Strikes Back!).

Up All Night

Poslední hit z dílny blink-182, který vyšel jako pilotní singl šesté studiové desky Neighborhoods z roku 2011. Up All Night můžeme označit za skladbu, která definitivně potvrdila návrat blink-182 po čtyřleté odmlce. Ukázala, že jsou zpátky, a navíc ve formě!

Stay Together For The Kids

Pamatujete si ještě časy, kdy se Miley Cyrus neprojížděla na demoliční kouli? Asi o dvanáct let dříve přišli s podobným nápadem blink-182. Ve videoklipu k Stay Together For The Kids hrají v obložení fanoušků uprostřed demolujícího se baráku. Přestože zde neolizují kladiva a mají na sobě spodní prádlo, jde o perfektní počin, který vyobrazuje především bubeníka Travise Barkera v nejlepším možném světle.

Feeling This

Singl eponymní páté desky je názornou ukázkou toho, jak skvěle dokáží Tom DeLonge a Mark Hoppus spolupracovat za mikrofony. Videoklip této zběsilé písně s říznou basovou linkou se odehrává uprostřed nápravného zařízení, v němž během vystoupení blink-182 vypuknou nekontrolovatelné nepokoje. Stejně nekontrolovatelní jsou i fanoušci, když slyší Feeling This živě!

Always

Přestože singl Always sám o sobě nezaznamenal převratné úspěchy, jeho videoklip zhlédlo více než 25 miliónů lidí. Melancholické dílo s jednoduchým refrénem popisuje neúspěšný vztah, který se blíží ke konci. Zároveň představilo skupinu v jiném světle, například díky osmdesátkovým synťákům v závěru skladby.

Dammit

Znáte ten pocit, když slyšíte skvělý kytarový riff a nemůžete si vzpomenout odkud? Možná se vám to někdy stalo i v případě skladby Dammit, kterou lze bezesporu označit za jednu z klíčových v historii kapely. Notoricky známá melodie vznikla už v roce 1997 pod původním názvem Dammit (Growing Up) ještě s prvním bubeníkem Scottem.

Adam’s Song

Na internetu najdete desítky názorů, že blink-182 byli v době největší slávy jen nevyspělí týpci, co si ze všeho dělali prdel. Adam’s Song podobné domněnky úspěšně vyvrací. Píseň o depresích a sebevraždách má obrovskou hloubku a v roce 2000 donutila mnoho lidí změnit na kapelu názor.

The Rock Show

Tato punkrocková pecka patří po všech stránkách k nejvíce optimistickým z tvorby skupiny. Píseň o lásce na první pohled se proslavila svým videoklipem, ve kterém Mark, Tom a Travis doslova rozhazují peníze, které na jeho tvorbu dostali. Rozbíjí televize, obdarovávají kolemjdoucí, pomáhají bezdomovci nebo utrácejí za tanečnice. Bezstarostné pop-punkové časy…

What’s My Age Again?

Kdekdo si blink-182 nejdříve vybaví jako tři naháče, co bez okolků běží městem v klipu What’s My Age Again?. Aby ne, kapelní hit o dospívání známe všichni. Navíc se ve videu představí také pornohvězda Janine Lindemulder z přebalu zásadní desky Enema of the State.  A jestli bychom se měli chovat podle toho, kolik nám je let, anebo se snažit zůstat navždy mladými? To je každého věc, ale nahotě se meze nekladou.

I Miss You

Tom s kravatou a Mark s violoncellem? Nepravděpodobný scénář se odehrává ve videoklipu k baladě I Miss You. Kšiltovky a skejty tady blink-182 vyměnili za obleky a emo účesy, nebylo to však na škodu. Píseň vystřelila kapelu do dříve nepředstavitelných výšek a zaznamenala veliké úspěchy. Singl si v USA zakoupilo přes 500 tisíc lidí a dodnes jej můžeme slýchat v rádiích po celém světě.

First Date

Jeden z nejvtipnějších songů blink-182 napsal Tom téhož večera, kdy Mark dokončil The Rock Show. Jako jeden z mála hitů jej zpívá kompletně sám bez Markovy asistence. Jeho osoba nelze přehlédnout ani ve videoklipu, který trio vyobrazuje jako kalifornskou partičku ze sedmdesátých let. K First Date neodmyslitelně patří Tomův úchylácký knír.

All The Small Things

Kapelní megahit. Zřejmě každý, kdo dospíval v první dekádě 21. století aspoň jednou slyšel song All The Small Things. Prestižní magazín Rolling Stone ho zařadil do žebříčku sta nejlepších popových skladeb všech dob a nalezneme ho také v oblíbené knize 1001 Songs You Must Hear Before You Die. Přestože se All The Small Things trochu odchylují od kořenů blink-182, jsou jejich nejznámější písní. Ve videoklipu si pánové vystřelili z amerických boy bandů, které tehdy (bohužel) nabíraly na síle.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

12 největších hitů blink-182. Od prvního rande po rockovou show