Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

11 letá dívka si vydělala 11 milionu dolarů prodejem limonády. Jak se jí to povedlo?

Redakce

Redakce

11. 4. 2016

Udělat dobrou věc a zároveň si tím vydělat slušné peníze, to by chtěl asi každý. Usměvavé Mikaile Ulmer se to povedlo už v 11 letech, a to hlavně díky prababiččině receptu na domácí limonádu.

prodej limonády citronády

Zdroj: Shutterstock.com

S teprve jedenáctiletou Mikailou právě uzavřela smlouvu v hodnotě 11 milionů dolarů společnost Whole Food. Limonáda BeeSweet, kterou dívka sama vyrábí, se tak nyní bude prodávat 55 obchodech amerického obchodního řetězce. Ochutnají ji obyvatelé Texasu, Oklahomy, Arkansasu a Louisiany.

Medový nápad za miliony

Mikaila se se svojí limonádou dostala do povědomí obchodního světa díky relaci Shark Tank, vysílanou televizí ABC. V pořadu, jež spojuje dobré nápady a lidi, kteří do nich chtějí investovat, dívka získala 60 tisíc dolarů. Po vystoupení dokonce svou limonádu servírovala americkému prezidentovi Baracku Obamovi.

Hlavní přísadou limonády BeeSweet je med, dále obsahuje mátu a lněná semínka. Jde o zdokonalený recept Mikailiny prababičky. A jak to vlastně Mikailu napadlo? O své limonádě začala přemýšlet už ve čtyřech letech, kdy ji bodla včela. Od té doby ji tato stvoření doslova učarovala.

Najednou mě včely začaly fascinovat,“ uvedla dívka. Část své výroby dokonce darovala organizacím zaměřujícím se na ochranu včel. Pomáhat včelám bylo ostatně od začátku hlavním záměrem jejího podnikání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

11 letá dívka si vydělala 11 milionu dolarů prodejem limonády. Jak se jí to povedlo?