Menu
TOPZINE.cz
Cestování

10 praktických aplikací pro cestování v roce 2020

Petr Vondrlík

Petr Vondrlík

8. 11. 2019

Ať už vyrážíte na dobrodružnou jízdu vlakem po Turecku nebo se chcete nechat pohltit jednou z asijských městských džunglí, pravděpodobně se vaše cesta neobejde bez pomocníka ve vašem telefonu. 

Pamatuji si, když mi jeden starší cestovatel říkal: “Vy mladí to máte dneska až moc jednoduchý. Když jsem cestoval já třeba po Pamir Highway, musel jsem si vystačit s mapou, baterkou a kapesním slovníkem.” Doba se však změnila a díky technologickým vymoženostem dnes může vyrazit na cesty opravdu každý. Pojďme se podívat na ty nejlepší pomocníky do telefonu.

FlightRadar

Nemusíte být nadšený fanoušek do letadel, abyste věděli, že Jumbo 747 je mnohonásobně větší než malý Airbus 319. Pokud se chystáte na cestu letadlem, možná vás bude zajímat jakým typem letounu vyrazíte a kudy povede trasa letu. Od toho je tu aplikace Flightradar. Naleznete v ní nedávnou historii téměř všech linek, aktuální polohy letadel nebo detailní informace o letech. 

Seatguru

seatguru

Kolikrát jste se už spálili výběrem místa v letadle? Sedadlo přesně mezi okénky, krabice se zábavním systémem pod nohami nebo sedačka, která nejde sklopit. Nechte si příště poradit. Seatguru ví o sezení v letadlech skoro všechno.

Maps.me

Co si počít ve chvíli, kdy jste v zahraničí a máte omezená data nebo špatný signál? Řešením jsou mapy Maps.me, které jsou jak online, tak hlavně v offline verzi. Mapy obsahují turistické stezky, “points-of-interest” nebo navigaci.

Revolut

mobilní aplikace revolut

Směnné kurzy, které vám nenabídne žádná banka. Možnost výběrů z bankomatů zdarma po celém světě. Vstupy do letištních salonků na pár kliknutí za výhodné ceny. Už žádné cestovní šeky, strach o velkou hotovost v peněžence nebo dohady ve směnárnách. Bankovní aplikace Revolut patří mezi nejdůležitější aplikace na cesty.

Couchsurfing

Alternativa k AirBnB, léta má něco navíc. Hlavní myšlenkou celé služby je spojování lidí. Couchsurfing je tedy skvělá příležitost, jak poznat zemi odlišně než je popsáno v cestovních průvodcích. Na rozdíl od AirBnB je Couchsurfing zdarma, zážitky s hostitelem však mají častokrát mnohem větší hodnotu než finanční úspora.

Tripit 

Žádná cesta se neobejde bez kvalitního itineráře. Kdo má na cestování jen omezený čas, ten musí plánovat. Právě Tripit může být ideálním projektovým manažerem pro vaši cestu. Ubytování, doprava i lokální aktivity přehledně v jedné aplikaci na pár kliknutí.

Hopper

Aplikace sleduje vývoj cen letenek a hotelů v průběhu roku a díky statistickým predikcím tak seženete tu nejvýhodnější cenu pro vaši cestu. Najděte si spojení a už jen počkejte než cena klesne na přijatelnou úroveň. Aplikace vás sama upozorní notifikací.

Aplikace sdílené přepravy

Asi si dokážete představit, jak dopadne peněženka cizince, který si mávne taxík na Václavském náměstí. Vy stejnou chybu v zahraničí opakovat nemusíte. Stačí si stáhnout jednu z aplikací sdílených jízd a předem víte kolik zaplatíte. Na Středním východě vládne Kareem, v jihovýchodní Asii GRAB a v Indii se neztratíte s aplikací Ola. Celosvětovou jedničkou je známý UBER.

WiFi Map

Když není v blízkosti Starbucks ani MCDonald’s, nezbyde než si naordinovat trochu digitálního půstu. Nebo si před cestou stáhnout WiFi Map. Tato praktická aplikace najde WiFi v okolí i s přístupovými údaji. Ve verzi PRO dokonce i v offline módu. 

Flush

Jeden tomu říká faraonova pomsta, druhý montezumův hněv a třetí třeba útěk gringů. Vždy jde však o velký “průser”. Asi není člověk, kterému by se průjmová onemocnění na cestách nevyhnula. Pro ty, kterým se to stane ve městě, je tu aplikace Flush. Podle polohy doporučí nejbližší toaletu a veřejné zahanbení bude zažehnáno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 praktických aplikací pro cestování v roce 2020