Menu
TOPZINE.cz
Hudba

10 největších hitů Robbieho, které by měly zaznít v O2 aréně

Redakce

Redakce

14. 4. 2014

Robbie Williams, mnohými označován jako novodobý král popu, se koncem dubna objeví v Praze. Britský zpěvák a skladatel představí v O2 aréně své nové album Swing Both Ways 26. dubna. Věčný rošťák Robbie se do České republiky vrátí po dlouhých jedenácti letech a kromě swingově laděné desky  přiveze i své nejlepší hity a my vám teď přinášíme malý výčet písní, které by měly v Praze rozhodně zaznít.

FOTO: Robbie Williams

Robbie Williams. | Zdroj: Livenation

Shine My Shoes

Úvodní píseň nového alba je výsledek spolupráce Robbieho a Guye Chamberse. Tihle dva spolu napsali řadu hitů, ale po neshodách se na deset let rozešli. Samolibý song Shine My Shoes, však dokazuje, že mistři svého řemesla jsou zpět a září víc než Robbieho naleštěné boty. Britský muzikant zpívá proti lidem, kteří ho nenávidí a proti jeho odpůrcům a dává jim v podobě této písně přesný důvod, proč by ho měli nenávidět. „Samolibost tyto lidi určitě rozzuří a lidé, kteří mě mají rádi, si budou myslet, že je to naprosto sladké,“ komentoval novinku samotný Robbie.

Millenium

Melodie písně Millenium je dobře známá fanouškům Jamese Bonda, mezi které se i Williams řadí. ,,Pocta“ úvodnímu songu bondovky ,,Žiješ jen dvakrát“ je prvním songem britského zpěváka, který vystoupal až na vrchol žebříčku UK Singles Chart.

Losers

Tenhle song proslavil Českou republiku. Nebo spíše neznámou českou brunetku. Robbie Williams se rozhodl ušetřit na svém klipu pro píseň Losers a natočil sám sebe, jak přes videochat komunikuje s neznámi lidmi po celém světě díky serveru Chatroulette. Poslední koho server do komunikace s úchylným Britem vybere je dívka z ,,Czech republic“. Proč úchylným? Robbie, jak se ukáže na konci klipu, chatuje bez kalhot. Vzpomene si úspěšný exhibicionista i na neznámou Česku a bude ji hledat v publiku? Snad si do O2 arény nezapomene vzít gatě.

Candy

Tahle pecka je nejrytmičtější počin z Robbieho předposlední desky  Take The Crown. Candy je pěkná holka, co má vždycky, co chce a Robbie je její strážný anděl. Song vznikl jako spolupráce Robbieho s Gary Barlowem, se kterým dříve zpíval v Take That. Jen málokdo odolá Candy a snad vůbec všechny roztančí refrénové ,, Hey, ho here she go. Either a little too high or a little too low. Got no self esteem and vertigo. Cause she thinks she’s made of candy“

She´s The One

Robie často zpívá o ženách, a když tak dělá, je to zaručený recept na úspěch. Romantická píseň je Robbieho druhý singl, který vystoupal až na nejvyšší příčku britského žebříčku. She´s The je původně počin kapely World party. Ale Robbie z něj udělal hit a získal si díky ní miliony fanoušků (tedy spíše fanynek).

Feel

Nejen ženy, ale i láska samotná se objevuje v Robbieho hitech. Singl Feel z desky Escapology se držel přes rok na vrcholu Canadian pop singles chart a srdcích Robbieho fanoušků se drží stále. Píseň se stala mezinárodní hymnou lásky. Na vrchol žebříčků se dostala i v Rakousku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemsku, a byla i v TOP5 v zemích jako je Dánsko, Irsko a Spojené království.

Rock DJ

Třetí Robbieho single, který se stal #1 pop single ve Velké Británii. Taneční pecka si získala pozornost celého světa nejen svou melodií a textem, ale šokovala hlavně svým klipem. Že se Robbie rád svléká je už velice dobře známo, ale že se svlékne i z kůže (doslova) čekal na začátku klipu jen málokdo.

Sexed up

Kde je láska, jsou i rozchody. Kytarová Sexed up brnká na trochu jinou strunu lásky, než zamilované Robbieho songy. Čtvrtý song z desky Escapology je zkrátka o bolesti z rozchodu. Každý z nás si tím už nejednou prošel a každý z nás zná ta smutná slova ,,Why don’t we break up. There’s nothing left to say. I got my eyes shut. Praying they won’t stray. Oh we’re not sexed up.“

Eternity

Další píseň o lásce s nádechem smutku. Eternity (Věčnost) je pátým songem z alba Sing When You’re Winning. Jen těžko nepodlehnete teskné melodie Večnosti, když Robbie zpívá tuhle serenádu za zvuku klavíru. Jestli při téhle písni nezvednete do vzduchu zapalovače (rozsvícené displeje), tak snad už nikdy.

Angel

Tímto songem Robbie Williams odstartoval svou sólovou kariéru. Mnozí ho po odchodu z Take That odepisovali, ale nad budoucím popovým králem stál tenkrát Anděl. Na Brit Awards v 2005 byla píseň Angel zvolena jako nejlepší britská píseň za posledních 25 let. Odepisovaný tanečník chlapecké skupiny byl tímto songem katapultován do popového nebe. Než vyšel singl Angel, byl Robert Peter Williams jen řadový člen Take That. Dnes je Robertovi čtyřicet, se svoji ženou Aydou Field má dceru  Theodoru Rose. Je držitelem 17 cen Brit Award a prodal více než šedesát miliónů alb. Anděl, který nad ním stál na začátku jeho kariéry, doprovází britskou star i nadále. Proletí se 26. dubna nad Prahou? Měl by!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 největších hitů Robbieho, které by měly zaznít v O2 aréně