Menu
TOPZINE.cz
Hudba

10 největších hitů 90. let. Hudba, která nás provázela od pískoviště do školy

Jste unaveni z práce? Štvou vás profesoři ve škole? Pojďte se s námi na chvíli vrátit do bezstarostného dětství. Oprášili jsme pro vás deset největších hitů zlatých devadesátek, které nikdy neomrzí.

10. Hanson – MMMBop

Plakát se třemi blonďatými bratry měla v pokojíčku vylepená snad každá puberťačka. A proč taky ne? Jejich sladký popík jim dokonce vynesl tři nominace na Grammy.

9. Fun Factory – I Wanna Be With You

Videoklip plný léta, sluníčka a dobré nálady. Tahle německo-anglická čtveřice prostě věděla, jak na to.

8. Vengaboys – Boom, Boom, Boom, Boom

Bez téhle partičky se neobešla žádná párty nebo školní diskotéka. Tři borci a jedna kráska původem z Holandska mají za sebou na 15 miliónů prodaných singlů po celém světě.

7. Kelly Family –  An Angel

Vlasatá rodinka, která měla dětí jako smetí, doslova způsobila šílenství. Jejich album Over the Hump se prodalo 4,5 miliónů kusů. Kapela se krátce po roce 2000 rozpadla.

6. Lunetic – Máma

Čtyři křepčící výtečníci na pódiu způsobovali mánii podobnou koncertům Beatles. Klukům se dokonce podařilo získat kromě srdcí maminek a jejich dcer i třetí místo v anketě Zlatý Slavík. Partička, která holdovala zpívání na playback, se rozpadla v roce 2003 a od té doby se snaží neúspěšně o comeback.

5. Los Del Rio – Macarena

Španělské duo si tímto hitem vydobylo celosvětovou slávu. Co na tom, že už dál neprorazili? Legendární taneček si doteď s chutí vystřihne každý z nás.

4. Mr.President – Coco Jambo

Letní pecka číslo jedna! Nejedna diskotéka s tímhle hitem ihned ožila. A kapele původem z Německa vysloužila 21. příčku v Billboard Hot 100.

3. Backstreet Boys – I Want It That Way

Chlapci se svými 100 milióny prodaných alb rozhodně patří mezi nejúspěšnější boybandy v historii. Těžko uvěřit že nás Brian, Nick, Howie a AJ oslňují od roku 1993.

2. Spice Girls – Wannabe

Holky sice zpívaly o tom, že jejich přátelství nikdy neskončí, ale nejúspěšnější dívčí skupina se i přes tohle rozpadla. Proč taky zpívat, když je váš manžel bohatý fotbalista?

1. Britney Spears – One More Time

Snad nic nemohlo v Americe vydělat víc peněz než zpívající šestnáctiletá panna. Pravda, holka už nám od té doby trošku odrostla. Porodila dvě děti, oholila si hlavu, líbala se s Madonnou, ale bohudík (nebo bohužel) jí to zpívá pořád stejně.

Našli jste si svůj oblíbený hit? Jaký song ze školních let máte nejraději vy?

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

10 největších hitů 90. let. Hudba, která nás provázela od pískoviště do školy