10 největších hitů 90. let. Hudba, která nás provázela od pískoviště do školy

Jste unaveni z práce? Štvou vás profesoři ve škole? Pojďte se s námi na chvíli vrátit do bezstarostného dětství. Oprášili jsme pro vás deset největších hitů zlatých devadesátek, které nikdy neomrzí.

10. Hanson – MMMBop

Plakát se třemi blonďatými bratry měla v pokojíčku vylepená snad každá puberťačka. A proč taky ne? Jejich sladký popík jim dokonce vynesl tři nominace na Grammy.

9. Fun Factory – I Wanna Be With You

Videoklip plný léta, sluníčka a dobré nálady. Tahle německo-anglická čtveřice prostě věděla, jak na to.

8. Vengaboys – Boom, Boom, Boom, Boom

Bez téhle partičky se neobešla žádná párty nebo školní diskotéka. Tři borci a jedna kráska původem z Holandska mají za sebou na 15 miliónů prodaných singlů po celém světě.

7. Kelly Family –  An Angel

Vlasatá rodinka, která měla dětí jako smetí, doslova způsobila šílenství. Jejich album Over the Hump se prodalo 4,5 miliónů kusů. Kapela se krátce po roce 2000 rozpadla.

6. Lunetic – Máma

Čtyři křepčící výtečníci na pódiu způsobovali mánii podobnou koncertům Beatles. Klukům se dokonce podařilo získat kromě srdcí maminek a jejich dcer i třetí místo v anketě Zlatý Slavík. Partička, která holdovala zpívání na playback, se rozpadla v roce 2003 a od té doby se snaží neúspěšně o comeback.

5. Los Del Rio – Macarena

Španělské duo si tímto hitem vydobylo celosvětovou slávu. Co na tom, že už dál neprorazili? Legendární taneček si doteď s chutí vystřihne každý z nás.

4. Mr.President – Coco Jambo

Letní pecka číslo jedna! Nejedna diskotéka s tímhle hitem ihned ožila. A kapele původem z Německa vysloužila 21. příčku v Billboard Hot 100.

3. Backstreet Boys – I Want It That Way

Chlapci se svými 100 milióny prodaných alb rozhodně patří mezi nejúspěšnější boybandy v historii. Těžko uvěřit že nás Brian, Nick, Howie a AJ oslňují od roku 1993.

2. Spice Girls – Wannabe

Holky sice zpívaly o tom, že jejich přátelství nikdy neskončí, ale nejúspěšnější dívčí skupina se i přes tohle rozpadla. Proč taky zpívat, když je váš manžel bohatý fotbalista?

1. Britney Spears – One More Time

Snad nic nemohlo v Americe vydělat víc peněz než zpívající šestnáctiletá panna. Pravda, holka už nám od té doby trošku odrostla. Porodila dvě děti, oholila si hlavu, líbala se s Madonnou, ale bohudík (nebo bohužel) jí to zpívá pořád stejně.

Našli jste si svůj oblíbený hit? Jaký song ze školních let máte nejraději vy?

10 největších hitů 90. let. Hudba, která nás provázela od pískoviště do školy
4.3 (86.67%) 3 hlas[ů]


1 Komentář 10 největších hitů 90. let. Hudba, která nás provázela od pískoviště do školy

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*