Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

10 nejslavnějších (nejen filmových) polibků: Vyberte si svůj nej

Och ano, polibek. Ten krásný pocit, který přichází při loučení, přivítání nebo kterékoliv jiné situaci s vaší drahou polovičkou. Vzájemné přitisknutí rtů a proplétání jazyků vyvolává tu nejsladší vášeň. Zvuky, které přitom můžeme vydávat, jsou občas až nechutné, ale i tak bychom se líbání nevzdali. V přepočtu na minuty se udává, že líbáním za život strávíme 2 týdny v kuse. Kolik času tráví líbáním naši filmoví hrdinové? Na plátně možná 2 minuty, ale ve skutečnosti více. Pojďme si připomenout ty nejoriginálnější filmové a světové polibky.

Slavný polibek Kirsten Dunstové a Tobyeho Maguira Zdroj: distributor filmu

10. Slaňovací Spiderman

Superhrdina v New York City?  Ano, to je Spiderman. Kolika mužům na světě se poštěstí slaňovat z mrakodrapů a přitom líbat svou lásku? Bohužel jen Tobymu Maguirovi a Kristen Dunstové. K jejich značně originálnímu a prvnímu polibku dopomáhá ukrutný déšť a durch zmoklé oblečení Kristen, coby postavy Mary Jane.

9. První homosexuální polibek na obrazovce

Petr Finch a Murray Head v roce 1971 ukázali, že i homosexuálové můžou žít spolu. Film Sunday Bloody Sunday, režírovaný Johnem Schlesingerem, představuje úspěšné vyhnutí homosexuálních stereotypů a dokáže divákům předvést nový a naopak vcelku sympatický portrét takového vztahu. Jejich líbací scéna byla původně jen záběr objetí, ovšem u toho to neskončilo, a závěrem byl tzv. Polibek pro Anglii.

8.  Muzejní polibek v hodnotě 1 260 dolarů

V roce 1977 navštívila Ruth van Herpenová uměleckou galerii v Oxfordu. Osudným se jí ale stalo vandalství, jež ale považovala za oživení díla, které se jí zdálo příliš chladné. Na dílo Joa Baera totiž obtiskla své rty, na které si nanesla silnou vrstvu červené rtěnky. Soud jí za to přidělil pokutu na 1 260 dolarů.

Zdroj: archiv Topzine.cz

7. Obtěžující polibek

V roce 1996 šestiletý Johnathan Prevette, student prvního stupně v Severní Karolíně, políbil spolužačku na tvář. Jeho učitel to ohlásil na policii jako náznak obtěžování. Taková hloupost ovšem vešla do paměti velké části Ameriky, a tento nevinný polibek se stal slavným. Později Jonathan oznámil, že po něm spolužačka pusu sama chtěla.

6. Polibek pod pokličkou MTV

V roce 2003 na MTV Video Music Awards nám mezi svým výkonem Madonna ukázala, že líbání před miliony lidí, a navíc se ženou, není žádný problém. Polibkem s Britney Spearsovou a Christinou Aguilerovou. Potlesk lidí byl na pravém místě a všichni si tento pohled užívali.

5. První polibek ve filmu

První filmový polibek byl spáchán v roce 1896, kdy vynálezce Thomas Alva Edison natočil film zvaný Kiss, kde zamilovanou dvojici ztvárnili May Irwinová a John C. Rice.

4. Líbající se socha

Vášnivá láska mezi Francescou da Riminiovou a Paolem Malatestou byla oslňující. To se líbilo i sochaři Augustu Rodinovi, který inspiraci na svou sochu čerpal právě z této dvojice. Socha byla později vystavena v Pařížském muzeu, ale poté zase odstraněna a nahrazena jiným párem milenců. Rodin svoje dílo popsal těmito slovy: „Kompletně v sobě, a uměle oddělený od okolního světa.“

Socha Francoia Augusteho Rodina

3. Jak probudit Šípkovou Růženku

Staré známé políbení z lásky, který oživí spící Růženku, zná snad každý člověk všech generací. Ovšem v pohádkové verzi Charlieho Perraulta La Belle au Bois Dormant není u prince žádný šarm a Růženku znásilní. Snímek byl ale upraven a byly doplněny romantické scény, které jsou nám již známé. Kouzelné víly odstraní Princezně prokletí smrti a sešlou na ni kletbu věčného spánku do doby, než ji probudí polibek z pravé lásky. Takový polibek se pak lidem usadí do paměti navěky.

2. Newyorský polibek

Mnoho lidí souhlasí s faktem, že se nejslavnější světový polibek odehrál na Times Square, v New York City. Fotografie, která byla ve třicátých letech uveřejněna, byla dost kritizována za tzv. novou éru lásky, míru a naděje, což se v té době nelíbilo. Námořník, líbající ošetřovatelku, se ovšem zapsal do mnoha srdcí. Fotografii pořídil Alfréd Eisenstaedt.

Foto: Alfréd Eisenstaedt

Foto: Alfréd Eisenstaedt

1. Polibek na pláži a chuť špaget

Jistě znáte romantiku na pláži. K tomu polibky bezpochybně patří. To nám mohli dokázat i herci Deborah Kerrová a Burt Lancaster ve filmu Odtud až na věčnost.

Pokud se vyžíváte v líbání mezi jídlem, je pro vás tím pravým vzorem i animovaná dvojice Lady a Tramp, kteří si pusu vyměnili po vzájemném vcucnutí špaget.

[poll id=“51″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejslavnějších (nejen filmových) polibků: Vyberte si svůj nej