Menu
TOPZINE.cz
Apetit

10 nejoblíbenějších filmových sirotků. Jsou to hrdinové i rošťáci

Redakce

Redakce

19. 10. 2013

Většinou patří mezi naše nejmilejší filmové hrdiny. Fandíme jim, litujeme je, a hlavně se s nimi dokážeme ztotožnit. Protože každý z nás se někdy cítí osamělý. Je tedy snadné oblíbit si opuštěného sirotka s nelehkým osudem, který se sám musí poprat s nástrahami života. Podívejme se nyní na ty nejznámější filmové sirotky, hrdiny, na které s láskou vzpomínáme a bez kterých si filmovou scénu nedovedeme představit.

FOTO: Snímek z filmu Batman začíná

Zdroj: Magic Box

1. Frodo Pytlík

Ještě předtím, než se Frodo vydal na pouť za zničením prstenu, byl jen osiřelým hobitem žijícím se svým strýčkem Bilbem a řešícím běžné starosti života. O rodiče přišel jako dvanáctiletý klučík, Drogo a Primula se utopili při vyjížďce lodí. Na starost si ho vzali příbuzní z matčiny strany, nakonec byl ve svých jednadvaceti letech adoptován Bilbem. Co by se asi stalo, kdyby o rodiče nepřišel? Našel by se někdo tak statečný a ochotný navždy zbavit svět nebezpečného prstenu?

video
play-sharp-fill

2. Kal-El

Kal-El je synem vědce, který aby své dítě ochránil před blížící se katastrofou na jejich rodné planetě Kryptonu, raději vyšle malého Kal-Ela do vesmíru. Dítě přistane na Zemi, kde se ho ujmou bezdětní manželé Jonathan a Martha Kentovi. Malý chlapec dostává jméno Clark a s ním i novou rodinu, která by pro něho udělala cokoli na světě. Později se dozvídá o svém původu a osvojuje se kryptoňanské schopnosti, které mu pomáhají v boji proti zlu.

video
play-sharp-fill

3. Tarzan

Tato oblíbená postavička se zrodila v roce 1912 a od té doby se dočkala filmového či knižního zpracování nesčetněkrát. Malý Tarzan se narodil britským aristokratům. Ti však uvízli na západním pobřeží Afriky, kde nakonec zahynuli. Matka přirozenou smrtí, otec je zabit budoucím opičím zachráncem malého Tarzana. Jak bylo naznačeno, Tarzana se ujmou opice a vychovají tak budoucího nejmocnějšího tvora džungle. Divocha, kterého máme všichni tak moc rádi.

video
play-sharp-fill

4. Peter Parker

Peter Parker je středoškolský student a sirotek, vyrůstající u svého strýce Bena a tety May v newyorské čtvrti Queens. Všichni žijí relativně poklidný život až do doby, kdy se zvědavý Pete dostane do laboratoře, kde ho kousne jedovatý radioaktivní pavouk. Po tomto incidentu nabývá Pete neobvyklých schopností, pavoučích schopností. Nejprve slouží schopnosti pouze zábavě. Když ale přijde o svého milovaného strýčka, stává se z Petera ochránce nevinných a bojovník proti zločinu.

video
play-sharp-fill

5. Oliver Twist

A na řadě je první filmový sirotek, který po ztrátě rodičů nezíská milující náhradní rodinu. Právě naopak. Oliverova matka umírá při porodu, a jelikož není nikdo, kdo by se o dítě postaral, končí Oliver v sirotčinci. Na místě, které drží pevně v rukou krutý a nelidský pan Bumble. Děti jsou v sirotčinci vystaveny nelítostným podmínkám, trpí podvýživou, a tak není divu, že se jednoho dne malý Oliver přihlásí o přídavek. To vede k vyhazovu ze sirotčince. I když si Olivera jako učedníka vezme pod svá křídla majitel pohřebního ústavu, Oliver zde není spokojený a utíká do víru velkoměsta. Zde se přidává k bandě zlodějíčků, která se stává jeho novou rodinou.

video
play-sharp-fill

6. Luke Skywalker

Luke sice celou dobu má žijícího otce, ale neví o tom. Víte, na výchově syna se zrovna dvakrát nepodílel. Jeho otec byl velký rytíř Jedi, válečník Staré republiky, který však přešel k temné straně Síly a pomohl uvrhnout galaxii do temnoty. Přejal jméno Darth Vader. Aby malého Luka ochránili před vlastním otcem, ukryli ho Jediové na Tatooine, kde ho vychovávali jeho teta a strýc. Chlapec vyrostl a žil poměrně klidný život farmáře. Dokud se nedozvěděl alespoň částečnou pravdu o svém původu a nepřipojil se k povstalecké Alianci snažící se zničit nepřátelské impérium.

video
play-sharp-fill

7. Harry Potter

Harry Potter, roztomilý klučina s jizvou na čele, obrovskou odvahou a nelehkým osudem. Narodil se čarodějům, Lily a Jamesovi Potterovým. Jejich lásky si ale moc dlouho neužil. Jakožto členové Fénixova řádu brojili proti zlému černokněžníkovi, Lordu Voldemortovi a to se jim také stalo osudným. Aby se Voldemort vyhnul věštbě, která předvídala, že za jeho smrtí bude stát dítě, rozhodl se zakročit. Bohužel ale zapomněl na to, jak silná může být mateřská láska. Lily Potterová položila svůj život, jen aby zachránila to, co milovala ze všeho nejvíc. Svého syna. Ten byl následně nucen vyrůstat se svým strýcem, tetou a obtloustlým a rozmazleným bratrancem. Přesně do doby, kdy oslavil své jedenácté narozeniny a zjistil pravdu o svém původu. Že má kouzelné schopnosti a že existuje škola čar a kouzel, místo, kterému bude moci říkat domov.

video
play-sharp-fill

8. Bruce Wayne

Bruce Wayne se narodil bohatým manželům, Thomasovi a Martě Waynovým.  Jednoho potemnělého večera, když se rodina vracela předčasně z divadelního představení, došlo k přepadení. Bohužel se nejednalo o obyčejné přepadení, ale o předem naplánovanou a zaplacenou vraždu Thomase Wayna. To ale mladý pár nevěděl, a tak ve snaze ochránit sebe i svého osmiletého syna, vydali zloději veškeré své peníze. S tím se ale úplatný a bezvýznamný zloděj nespokojil a na Thomase vytáhl zbraň a chladnokrevně ho zastřelil. Martha, která se snažila zabránit tragédii a zachránit svého muže, padla vrahovi také za oběť. Malý Bruce osiřel a vrah unikl. O mnoho let později Bruce vytvořil legendu. Stal se mužem, který bojoval proti bezpráví, Batmanem.

video
play-sharp-fill

9. Annie

Annie je malá zrzavá a ohromně uličnická holčička, která má jeden velký sen. Oním snem je dostat se ze sirotčince. Daleko ze spárů zlé sestry Hanniganové. Jednoho dne je její sen vyslyšen. Potká totiž oblíbeného milionáře, se kterým následně vyrazí do New Yorku, vstříc zábavě. Problém je, že sestra Hanniganová štěstí malé Annie nepřeje a jen tak se nevzdává.

Annie je jedním z nejvíce ceněných filmů o sirotcích. Film je založený na slavném brodwayském muzikálu, které je stejně tak zábavný jako později vytvořený film.

video
play-sharp-fill

10. Mary

Tajemná zahrada je dílem vytvořeným na základě populárního příběhu knihy Frances Hodgson-Burnettové. Hlavní hrdinkou je malá Mary, osiřelá protivná malá holčička, která se stěhuje z Indie za svým strýčkem na tajemné hrabství v Yorkshiru. I přesto, že je na začátku filmu Mary pouhopouhým spratkem, hodně brzy s ní začnete sympatizovat. Je to lehké, vzhledem k tomu, že děvče nedostávalo skoro žádnou lásku a vy ji budete litovat.

video
play-sharp-fill

[poll id=“174″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejoblíbenějších filmových sirotků. Jsou to hrdinové i rošťáci