Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

10 nejluxusnějších rezidencí. Podívejte se, jak bydlí celebrity

Redakce

Redakce

15. 3. 2012

Co si představíte pod pojmem luxusní bydlení? Verandu, bazén či krb v obýváku? Hodnoty celebrit jsou postavené jinde. Co všechno si můžou slavní dovolit? Náš žebříček vám ukáže, kdo učinil reprezentaci zadost a za své sídlo se nemusí stydět.

1. Celine Dion

video
play-sharp-fill

Nejluxusnější zahradu má rozhodně Celine Dion. Její soukromý aquapark spotřebuje takové množství vody, že vyvolala stížnosti sousedů, protože vyčerpala zásobu vody pro celý Jupiter Island. Stavba domu včetně dvou bazénů a umělé říčky stála 20 miliónů dolarů. Prostorné interiéry jsou kompletně zařízené v bílé barvě s černými detaily.

2. Adrian Beltre

video
play-sharp-fill

V Bradbury si svoje sídlo postavil Adrian Beltre. Stylový dům připomíná středozemní stavby a na jeho vybavení baseballista rozhodně nešetřil. I přes to, že dům skrývá osm garáží, přiléhá k němu baseballové, tenisové a golfové hřiště, nemohl dlouhou dobu najít dost movitého kupce.

3. Madonna

video
play-sharp-fill

Jeden z nejdražších domů našeho žebříčku má popová královna. Do newyorského bytu, který spojuje tři apartmány, investovala 40 miliónů dolarů. Přestavbu navrhoval bratr zpěvačky, Christopher Ciccone, ačkoli nemá patřičné vzdělání. Odbornou pomoc mu poskytl designér Stephen Wanga. Většina místností je vybavena také klasickými uměleckými díly.

4. Lance Armstrong

video
play-sharp-fill

Slavný cyklista ve svém domě v Texasu vlastní trofeje nevystavuje. Design interiérů navrhl Roy Materanek, ale svou troškou do mlýna přispěl i Lance a jeho děti. Tehdy pětiletý Luke si přál v pokojíčku dinosaura v životní velikosti. Syn Lance Armstronga malbu komentoval slovy: „Ne, to není tyranosaurus Rex, ten nemá tři prsty.“ Malířka musela napravit svou chybu a jeden prst vyretušovat.

5. Alex Rodrigues

video
play-sharp-fill

Dům Alexe Rodrigueze v Miami upoutá svým minimalistickým vzhledem odlišným od opulentních domů jiných sportovců. Cena sídla, které baseballista obývá s herečkou Cameron Diaz, opulentní je. Některé zdroje uvádí až 24 milionů dolarů.

6. Tom Cruise

FOTO: Sídlo Toma Cruise a jeho rodiny

Americký herec si v Beverly Hills koupil sídlo o rozloze 10.000 m2. Dům z roku 1937 má sedm ložnic a devět koupelen, které s ním obývá manželka Catie Holmes, dcera Suri, děti z manželství s Nicole Kidman a jeho matka.

7. Lady Gaga

video
play-sharp-fill

Extravagantní zpěvačka ve svém soukromém domě v LA vsadila na jednoduchost. Harmonický design v barvě slonové kosti doplňují kontrastní závěsy a koberečky. Luxusní dojem podtrhují mramorové podlahy. Odhadovaná cena nemovitosti, kterou si Lady Gaga pronajímá za 25 tis. měsíčně, je 4,5 miliónů dolarů.

8. Juliane Moore

video
play-sharp-fill

Newyorské sídlo Julianne Moore pochází z konce 18. století a zvenku působí velmi skromně. Pětiposchoďový dům, který vybavovala herečka podle vlastních představ, je zrekonstruován se snahou o zachování původních detailů v moderním celku. Celková cena rezidence, která obsahuje kromě obytných místností také prádelnu, kancelář, a přiléhá k ní zahrada, se vyšplhala na 12 miliónů dolarů.

9. Michael Jordan

FOTO: Vstupní brána domu basketballové hvězdy

Slavný basketbalový hráč si nechal svůj dům kompletně vystavět v roce 1995, v době, kdy vrcholila jeho kariéra u Chicago Bulls. Proto si nechal hlavní bránu ozdobit svým hráčským číslem 23. Za dům, kde má devět ložnic a patnáct koupelen, zaplatil 29 miliónů dolarů.

10. Britney Spears

video
play-sharp-fill

Na historizující vzhled navozující atmosféru slunné Itálie vsadila Britney Spears, která investovala do svého domu v L.A. téměř 9 miliónů dolarů. Na ploše 7.500 m2 je zpěvačce k dispozici 10 ložnic s koupelnami, tři garáže a nechybí ani domácí kino.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejluxusnějších rezidencí. Podívejte se, jak bydlí celebrity