Menu
TOPZINE.cz
Hudba

10 nejlepších songů Imagine Dragons. Na koncertě v Praze by neměly chybět

Jana Popelková

Jana Popelková

22. 4. 2013

Americká indie rocková formace Imagine Dragons zavítá už 24. dubna do Prahy. Jsou relativně mladá kapela, přesto už toho mají dost za sebou, jak dokazují mnohá ocenění. Vybrali jsme přehled 10 songů, které nejspíš na jejich pražském koncertě zazní.

FOTO: Imagine Dragons

Imagine Dragons Zdroj: imaginedragonsmusic.com

1. Radioactive

Tak tomu se říká song s nápadem, který splňuje všechny atributy hitu. Taktéž jde o píseň, která nerozebírá tradičně mezilidské vztahy. Výborný otevírací song, který najdete pochopitelně jako první v pořadí na albu Night Visions. Ve Spojených státech dosáhl na ocenění zlatý singl.

2. Nothing Left To Say

Počáteční riff poněkud připomíná část songu slovenské zpěvačky Mariky Gombitové Koloseum, ale obvinit Imagine Dragons z plagiátorství by zde jistě nebylo na místě. Takové náhody ale vždy přinejmenším nutí k zamyšlení nad tím, kolik nového se dá ještě v hudbě vymyslet, když stupnice má pořád jen osm tónů. Komu se chce porovnávat, má možnost.

3. Bleeding Out

Velmi emotivní a dojemný song, který zaujme silným refrénem. Zpěvák Dan Reynolds se cítí ve vyšších polohách jako doma a vynikne zde jeho netuctová barva hlasu. Kytarový riff na začátku je střídán syntetickým doprovodem a song se rozjíždí naplno.

4. Tiptoe

Tento kousek dovede doslova nabít pozitivnem, i když to tak v prvních vteřinách poslechu nevypadá. Trochu zde hrozí nebezpečí, že si jej budete chtít pouštět pořád dokola.

5. My Fault

Song, který přinese zklidnění a možnost vydechnout. Stojí za to věnovat pozornost lyrickému textu, ve kterém nečekají žádné katastrofy jako v Radioactive, nýbrž popisuje shledání dvou osob.

6. It´s Time

Tento kousek sklidil úspěch jako singl v žebříčcích Billboard Alternative a Billboard Rock. Netřeba víc dodávat a raději si vše poslechnout. Klip k písničce získal v roce 2012 nominaci cen MTV za nejlepší video roku.

7. Round and Round

Song pochází z alba Continued Silence. Zaujme strukturou jednotlivých vrstev, které zní na pozadí velmi rytmického doprovodu. Jde o jednu z nejoblíbenějších skladeb fanoušků. Vyšší hlasová poloha zpěváku Danu Reynoldsovi jako obyvkle velmi svědčí.

8. Demons

Zde možná text tak trochu předčí hudbu, i tak je ale Demons skladba, která se příjemně poslouchá. Hudba a text se zde doplňují v zajímavé zvukomalebné symbióze, která musí být naživo ještě lepší.

9. Hear Me

A zase ty proklaté vztahy… přece jen se na ně dostalo. Tuto skladbu by mohli ocenit ti, kdo už neví, co si s partenrem počít a připadají si tak trochu bezradně.

10. Thirty Lives

Baladická pomalá lahůdka, při které vám možná ukápne slza. Jak je vidět, někdy ke sdělení stačí jen zpěv a kytara.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

10 nejlepších songů Imagine Dragons. Na koncertě v Praze by neměly chybět