Menu
TOPZINE.cz
Hudba

8 nejlepších songů do jarní nepohody, s nimiž bude i u vás pršet krásně

Také milujete to jarní počasí? Umožňuje tanec mezi kapkami nebo zpívání si v dešti. Teď už nemusíte riskovat průduškový zánět, pusťte si radši naši kompilaci upršených songů a nechte se v klidu unášet. Botky si rozhodně nepromáčíte.

FOTO: Led Zeppelin

Jeden deštivý hit mají na svědomí i Led Zeppelin. Zdroj: oficiální stránky kapely

Weather Girls – It´s Raining Men

Mladší posluchači určitě znají tenhle song v novějším kabátě, kdy se ho ujala Geri Halliwel. Hitovka o mužích padajících shůry pochází z roku 1984. Zajímavostí je, že duo Weather Girls si kdysi říkalo Two Tons O´Fun. Po zhlédnutí jejich videa asi pochopíte, proč.

Prince – Purple Rain

Tenhle multiinstrumentalista, vlastním jménem Rogers Nelson, má za sebou jak hodně vzestupů i pádů, tak i různých excesů. V roce 2004 byl narychlo požádán, aby vystupoval při předávání cen Grammy. S Beyoncé si střihli právě tuto píseň a postarali se o nejemotivnější zážitek celého večera.

Eurythmics – Here Comes the Rain Again

Popové duo má na svědomí takové hity jako Sweet Dreams, Sexcrime nebo Who´s That Girl. Sametový hlas Annie Lennox působí jako balzám i v těch největších nečasech.

Led Zeppelin – Rain Song

Psychedelická, více jak sedmiminutová skladba, díky níž dočasně zapomenete na sucho. A vše kolem něj.

Guns´n´Roses – November Rain

Rocková balada, kterou má v malíčku jak diskžokej v místním kulturáku, tak i hoši zatím jen nesměle pokukující po holce od vedle. Při zpěvu božského Axela prostě roztaje každá. Mimochodem videoklip, který byl nejhranějším na MTV a vyhrál také cenu MTV Music Awards, patří taky k těm nejdražším v historii.

Jimi Hendrix – One Rainy Wish

Nejstarší song v našem žebříčku pochází z roku 1967, slavné éry hippies. Samotný Jimi byl jedním z nejúžasnějších kytaristů na téhle planetě. Málokdo už však ví, že hrál jen levou rukou a neuměl noty. Místo nich používal barvy.

Rihanna – Umbrella

Zalovili jsme i v současných vodách, kde nás Rihanna láká schovat se pod její deštník. Song, který má na svědomí známý producent a lovec hvězd Jay-Z, zpěvačku raketově vynesl mezi nejlepší zpěvačky současnosti. Píseň okupovala po celém světě přední žebříčky hitparád. V Británii se jí to povedlo dokonce deset týdnů po sobě, a to se před ní se to povedlo jen Whitney Houston s hitem I Will Always Love You.

Petr Rezek – Prší krásně

Náš výběr zakončíme roztančenou písní, která okamžitě dokáže vykouzlit úsměv a dobrou náladu. Na absolventa strojnické průmyslovky celkem slušné, nemyslíte?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 nejlepších songů do jarní nepohody, s nimiž bude i u vás pršet krásně