Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

10 nejlepších reklam k Super Bowlu. Záchrana světa nebo šílení důchodci

Redakce

Redakce

7. 2. 2013

Megan Fox ve vaně, reklama na MotoroluŠampióna letošní ligy amerického fotbalu už známe. Podívejte se na nejpovedenější reklamy, které měly v historii během finálového večera Super Bowlu premiéru.

Šimpanz v reklamě Career Builder

Šimpanz v reklamě Career Builder. Zdroj: reprofoto youtube.com

Vysílat Super Bowl je skvělý kšeft

Letošní finále NFL mezi Baltimore Ravens a San Francisco 49ers bylo největším svátkem amerického sportu, během něhož se na pár hodin zastavil život v celé zemi. Vysílala jej americká stanice CBS, která si během toho sportovního svátku díky sledovanosti převyšující 40 % vydělala na reklamě stovky milionů dolarů. Loňské finále Super Bowlu se dokonce stalo nejsledovanějším programem v historii USA s celkem 113 miliony diváků.

Absolutním rekordem je reklama za 5,85 milionů dolarů, tedy zhruba 110 milionů korun. Pro představu nejdražší televizní reklamy v Česku stojí kolem milionu korun za 30 vteřinový slot.

Vražedně krásná Megan Fox

Herečka a modelka Megan Fox, která byla pánským magazínem FHM vyhlášená nejvíce sexy ženou pro rok 2008, ve vaně láká na nový typ mobilů. Po odvysílání této reklamy se v USA strhla lavina kritiky, protože tvůrci použili pro detailní záběry na ruce jinou modelku.

Šprti si přijdou na své

Mezi nejkontroverznější reklamy letošního Super Bowlu rozhodně patří kampaň firmy Go Daddy, jež nabízí internetový web hosting. V té se supermodelka Bar Rafaeli líbá s inteligentním, ale ne příliš atraktivním chlapcem. Jestli by vás tato reklama přesvědčila, abyste si zaregistrovali doménu u Go Daddy, posuďte sami.

Spolupracovníci jsou opice

I reklama na portál nabízející zaměstnání a poradenství na trhu práce může být vtipná. A co je vtipnějšího než šimpanz v košili? Taky vás někdy napadlo, že vaši kolegové nebo šéfové jsou spíše opičáci než normální lidé? Pak vám tato reklama bude mluvit z duše.

video
play-sharp-fill

Motivátor Terry Tate

Co dělat, když ve vašem oddělení vládne chaos a nekázeň? Váš kolektiv očividně potřebuje motivátora! Firma Reebok dokonce natočila celou seriálovou sadu reklam, které sklidily velký úspěch.

video
play-sharp-fill

Čokoláda M&M: I’m sexy and I know it

Také si celé roky říkáte, že hnědé M&M jsou ty nejnudnější? Po zhlédnutí této reklamy možná změníte názor. Propojení produktu a aktuálních hudebních hitů k Super Bowlu prostě neodmyslitelně patří.

video
play-sharp-fill

Snídaně pro děti je důležitější než záchrana světa

Svůj Super Bowlový debut letos zažila celostátní kampaň podporující mládež v konzumaci mléka se sloganem „got milk?“ Reklama, ve které  Dwayne „The Rock“ Johnson dává přednost zajištění mléka pro děti před záchranou světa, má být inspirací pro současnou generaci rodičů.

video
play-sharp-fill

Děti jsou z vesmíru

Tati, odkud se berou děti? U této otázky se nejeden rodič začne potit. Ovšem pohotový otec, který je zároveň řidičem nového vozu Kia Sorento má hned vysvětlení. Jednoduše řečeno Kia, stejně jako například Coca-Cola, letos vsadila na roztomilost.

video
play-sharp-fill

Důchodci v pubertě

Myslíte si, že se důchodci nedokážou odvázat? Bernie Goldblatt a jeho amigos z domova důchodců vás přesvědčí o opaku. V parodii na megahit roku 2012 „We Are Young“ si partička penzistů užívá noc, na kterou jen tak nezapomenou.

video
play-sharp-fill

Blondýna v obchodě s elektronikou

To, že povolání prodavače s elektronikou není žádný med, je známá věc. Co se tedy stane, když do obchodu zavítá blondýna, která ničemu nerozumí?

Hádka v knihovně

Naprostý reklamní touchdown letošního Super Bowlu májí na svědomí sušenky Oreo. Rivalita mezi příznivci sušenky a náplně vyvrcholila v šeptací hádku v knihovně, při které vzduchem létaly nejenom knížky, ale také židle a regály.

video
play-sharp-fill

Jaká reklama se vám líbila nejvíc? Myslíte si, že i čeští tvůrci reklam jsou schopni natočit podobné kampaně?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejlepších reklam k Super Bowlu. Záchrana světa nebo šílení důchodci