Menu
TOPZINE.cz
Hudba

10 nejlepších lovesongů pro letošní jaro; zpívají Lionel Richie i Celine Dion

Byl první máj, lásky čas… Jaro naplno propuklo kolem nás. Ať už si užíváte procházky rozkvetlými loukami, nebo jako alergici nevycházíte z domu bez zarudlého nosu a kvanta prášků.

Madonna Zdroj: madonna.com

Madonna Zdroj: madonna.com

Ať už jste zamilovaní nebo na svou true love právě čekáte, máme pro vás výběr těch největších slaďáků všech dob, u kterých se vám rozteče zmrzlina.

Justify My Love – Madonna

Nebyla by to Madonna, kdyby její video nebylo provokativní. MTV ho tak odmítla pro přílišnou odvážnost vysílat. Během několika hodin si ale stanice své rozhodnutí rozmyslela. Jako první vysílal video kanál ABC Nightline, jednalo se o první komerčně povolený klip. V dnešní době by se nad videoklipem možná nikdo nepozastavil.

I Just Called to Say I Love You – Stevie Wonder

Super slaďák byl původně složen k filmu Woman in Red, když Dionne Warwick poprosil producenty, aby jim Stevie složil soundtrack. Nakonec se jak celý film, tak i píseň dočkaly nejvyššího ocenění – Oscara.

Can’t Help Falling In Love – UB40

Originál téhle písně pochází z roku 1962, kdy ji poprvé světu představil Elvis Presley. O tři desetiletí později byli požádáni členové kapely UB40, aby píseň předělali  jako soundtrack k filmu Líbánky v Las Vegas. Nakonec sice dali producenti přednost verzi od Bona z U2, ale i tak se hoši z UB40 dočkali a jejich verze se stala úvodní písní k filmu Někdo se dívá.

It Must Have Been Love – Roxette

Song byl původně nahrán v roce 1987 jako vánoční píseň. Režisér filmu Pretty Woman si však lovesong švédského dua tak zamiloval, že se rozhodl píseň použít ve svém trháku s Julií Roberts a Richardem Gerem.

I Will Always Love You – Whitney Houston

Jako country song v roce 1974 byla skladba vydána zpěvačkou Dolly Parton, která zde zpívá o svém někdejším partnerovi a rádci Porteru Wagonerovi. V roce 1992 jej přezpívala Whitney pro svůj film Osobní strážce a ze skladby se stal nejúspěšnější lovesong všech dob. Třikrát po sobě se dostal na vrchol hitparády Billboard a po deset týdnů se držel na prvním místě mezi skladbami ve Velké Británii. Tento rekord dokázala trumfnout až Rihanna svým megahitem Umbrella.

I Can´t Stop Loving You – Ray Charles

Již v roce 1958 jednoho horkého odpoledne v Tennessee napsal Don Gibson dvě písně. Byly to „Oh Lonesome Me“ a „I Can’t Stop Loving You“. O čtyři roky později stačily Rayi Charlesovi pouhé čtyři tóny na to, aby druhý song obsadil do svého alba Modern Sounds in Country and Western Music.

Endless Love – Diana Ross a Lionel Richie

Producenti požádali Lionela, aby jim složil melodii k filmu s Brooke Shields. Avšak jeho instrumentální verze je tak nadchla, že mu nabídli, aby k melodii složil taky text. Nakonec jeden z producentů vyslovil ještě jeden požadavek – přidat zpěvačku. Někoho jako je Diana Ross. A hit byl na světě.

The Power of Love – Celine Dion

Světoznámá zpěvačka a skladatelka se narodila do veliké, chudé, zato ale hudebně založené rodiny. Ve třinácti letech se jí ujal producent René Angélilo, kterého si zpěvačka později vzala za muže. Skladba původně nazpívaná Jennifer Rush otevřela zpěvačce dveře do celého světa. „Chcete-li se otevřít, nemůžete mít lepší píseň než Power of Love.“

Láska je láska – Lucie Bílá

Láska je láska, když choděj kluci s klukama, holky s holkama. Lucka to rozlouskla už před dvaceti lety, tak vzhůru na Petřín!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejlepších lovesongů pro letošní jaro; zpívají Lionel Richie i Celine Dion