Menu
TOPZINE.cz
Zajímavosti ze světa filmu

10 herců, kteří ve filmech umírají nejčastěji. Sean Bean zatím druhý

Redakce

Redakce

7. 4. 2018

Tentokrát to nemusí být žádní špičkoví herci, aby se na náš seznam dostali. Přinášíme vám totiž 10 herců, kteří zemřeli v nejvíce filmech, a na první příčce překvapivě není Sean Bean…

John Hurt

Zemřel ve více jak čtyřiceti filmech, a to například v: V jako vendeta (2005), Hellboy (2004), Kontakt (1997 nebo Jeden musí z kola ven (2011).

FOTO: John Hurt

Zdroj: distributor filmu

Pokud jste si mysleli, že Sean Bean je člověk, který ve filmech umírá nejčastěji, tak jste se vedle jak ta jedle. Skutečným králem filmové smrti je britský herec John Hurt. Poměrně slavný herec John Hurt totiž ve filmu zemřel již více než 40krát. Bude to asi tím, že tenhle chlapík to se smrtí asi prostě umí. Zahrál si ve filmech jako například Jeden musí z kola ven, V jako Vendeta, nebo také ztvárnil malou, ale rozhodně významnou roli pana Ollivandera v Harrym Potterovi.

Sean Bean

Kdo by v tomto seznamu nečekal parťáka Zubaté s kosou. Když v nějakém filmu hraje Sean Bean je velice pravděpodobné, že postavu, kterou Bean hraje, stihne smrt. Zemřel ve filmech: Ostrov (2005), Pán prstenů (2001), Jindřich VIII. (2003), Rallye smrti 2 (2010) a další. Dohromady to dává více jak 20 filmů.

FOTO: Sean Bean

Zdroj: HBO

Na druhou stranu, když si uvědomíme, kolik toho Sean Bean natočil, to ale zas tak vysoká čísla nejsou. Jeho postava zemře přibližně v každém čtvrtém filmu.

Sean Bean se proslavil hlavně rolí v Pánu prstenů v prvním díle trilogie.  Další jeho slavná role je v úspěšném seriálu Hra o trůny, kde si zahrál jednu z hlavních postav, která se (podle očekávání) bohužel druhé série seriálu nedožije.

Gary Busey

Počtem filmových smrtí se na legendárního Seana Beana dotahuje Gary Busey s počtem úmrtí něco málo přes dvacítku. Zemřel ve filmech: Profík (1996), Predátor 2 (1990), Hra o přežití (1994), Smrtonosná zbraň (1987) a další.

FOTO: Gary Busey

Zdroj: distributor filmu

Gary Busey není zrovna nejznámější herec, a to možná proto, že často hraje v béčkových filmech a v béčkových filmech také často umírá. A jak si získal naši třetí příčku?

Zas až tak složité to není. Gary Busey většinou hraje role záporáků a padouchů, a jak už je známo, tak takoví padouchové se konce filmu většinou moc často nedožívají.

Steve Buscemi

Jako čtvrtého v pořadí představujeme Steva Buscemiho. Zemřel ve filmech: Ostrov (2005), Fargo (1996), Desperado (1995), Big Lebowski (1998), John Rabe – ctihodný občan Třetí říše (2009) a další.

FOTO: Steve Buscemi

Zdroj: distributor filmu

U něj je důvod také ve většinou záporných rolích, které mu velice sedí. Steve Buscemi nehraje ale vždycky jen záporáka, celkem malou, ale úsměvnou roli si zahrál ve snímku Machři.

Chystá se jeho druhý díl, kde samozřejmě jeho postava nemůže chybět. Můžete si ho například pamatovat ze snímku Fargo nebo naposledy propůjčil svůj hlas jedné z postav animovaného filmu Hotel Transylvánie.

Mickey Rourke

Mickey Rourke skončil těsně pod dvacítkou a mezi jeho nejznámější filmy patří: Wrestler (2008), Tenkrát v Mexiku (2003), Iron Man 2 (2010) , Muž v ohni (2004), Válka Bohů (2011) a další.

FOTO: Mickey Rourke

Zdroj: distributor filmu

Na páté příčce se umístil Mickey Rourke s počtem 19 úmrtí. Americký herec a scenárista si zahrál v Expendables: Postradatelní nebo snímku  Iron Man 2.

Nejvíce ho ale zřejmě proslavila hlavní role ve filmu Wrestler, ve které mohl využít své předchozí zkušenosti z doby, kdy byl jeho domovem spíše ring, než filmová scéna (všímejte si, kolik wrestlerů končí na filmových plátnech). Na konci filmu ale jeho postava také umírá.

Robert De Niro

Dalším, kdo si může přičíst poněkud větší počet  filmových smrtí je Robert De Niro. Zemřel ve filmech: Velké naděje (1998), Šťastný Nový rok (2011), Dospívání po Americku (1993), Machete (2010)  a další.

FOTO: Robert De Niro

Zdroj: distributor filmu

Herec s velkým H, Robert De Niro, má také už na svém kontě slušný počet postav, které v průběhu filmu zemřely.

Mezi nejnovější filmy, ve kterých skonal, patří třeba Šťastný Nový rok nebo Machete. Mezi jeho poslední filmy patří Terapie láskou, kde si zahrál otce Bradleyho Coopra. Za tuto roli byl také nominován na Oscara (zde ovšem nezemřel). To, že Oscara nezískal, pro něj  zklamáním zřejmě nebylo, protože už dvě sošky doma má.

Samuel L. Jackson

S počtem rolí, které se nedočkaly konce filmu, se umístil na 7. místě Samuel L. Jackson. Zemřel ve filmech: Pravdivá romance (1993), Jackie Brown (1997), Jurský park (1993), Klíč k vraždě (2004), Nespoutaný Django (2012) a další.

FOTO: Samuel L. Jackson

Zdroj: distributor filmu

Samuela L. Jacksona  znáte spíše z akčnějších filmů, a to hlavně těch sci-fi, jako je Iron Man, Thor, Kapitán America a samozřejmě Avengers, ve kterých stále a stále jeho kladná postava přežívá.

V Avengers 2 samozřejmě také nebude chybět a uvidíme, zda i tentokrát se Samuel L. Jackson dočká zdárného konce filmu. Jeho slavná smrt je i ta ze ságy Star Wars, kde jako Jedi Mace Windu padl a stal se poslední překážkou, aby se vyvolený Anakin Skywalker stal obávaným Sithem.

Naposledy jste mohli Samuela vidět v Nespoutaném Djangovi, ve kterém si připsal na svůj účet celkově 14. filmovou smrt.

Gary Oldman

Další v pořadí je Gary Oldman, který zatím zemřel ve filmech celkem 12krát. Mezi filmy, ve kterých skonal, patří: Pátý element (1997), Air Force one (1997), Pravdivá romance (1993), Hannibal (2001), Harry Potter a Fénixův řád (2007) a další.

FOTO: Gary Oldman

Zdroj: distributor filmu

Gary Oldman není herec, který by ve filmech umíral často, několikrát se tak ale už stalo, a když už umře, zasáhne tím diváka hluboko do srdce. Jednou takovou z jeho slavných smrtí je smrt coby Siriuse Blacka v Harry Potterovi, kde zemřel v jeho páté části.

Objevuje se ale i v dalších dílech, a to ve flashbackových scénách. Naopak záporáka, který umírá ku prospěchu spravedlnosti, si zahrál ve filmu Pátý element.

Bruce Willis

Slavné smrti Bruce Willise se počtem vyrovnávají G. Oldamanovi – tedy s počtem 12. Zemřel ve filmech: 12 opic (1995) , Armagedon (1998) , Šestý smysl (1999), S ledovým klidem (2012), Hartova válka (2002) a další.

FOTO: Bruce Willis


Zdroj: distributor filmu

Bruce Willise známe spíše jako hrdinu, a i hrdinové umírají, obzvlášť když se obětují pro druhé. Nad takovou smrtí pak žádné divácké oko nezůstane suché, a to přesně byla slavná smrt Bruce Willise v Armagedonu. Další jeho nezapomenutelná role byla v Šestém smyslu. Momentálně ho můžete vidět opět jako hrdinu v novém filmu Smrtonosná past: Opět v akci, i když série Smrtonosné pasti je přesně ten druh filmů, kde se o Bruce Willise divák obávat nemusí. John McClane je totiž nesmrtelný.

Johnny Depp

Na desátém místě s počtem 11 filmových smrtí skončil Johnny Depp. Zemřel ve filmech: Noční můra v Elm Street (1984), Mrtvý muž (1995), Bojovník (1997), Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007) a další.

FOTO: Johny Depp ve filmu Piráti z Karibiku

Zdroj: distibutor filmu

Řekněme, že Johnny nepatří mezi ty, kteří by umírali často, když přihlédneme k tomu, že už působil ve více jak padesáti filmech.

Jeden z mála filmů, ve kterých Deppova postava zahyne, je známý Sweeney Todd, ďábelský holič z Fleet Street, další třeba, jak už název naznačuje, Mrtvý muž.

Známe ho však také jako piráta Jacka Sparrowa (pardon kapitána Jacka Sparrowa), který je takřka nesmrtelný.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

10 herců, kteří ve filmech umírají nejčastěji. Sean Bean zatím druhý