×
TOPZINE.cz

ZOO Praha slaví 78 let!

ZOO Praha - levhartNa svatého Václava uplyne 78 let od chvíle, kdy branami tehdy československé zoologické zahrady prošli první návštěvníci. A právě na tento den připadá oslava úctyhodného věku nejoblíbenější pražské atrakce. V pondělí 28. září čeká návštěvníky ZOO Praha bohatý program v čínském stylu.

Historie pražského zvířecího svatostánku je dlouhá a místy doopravdy tragická. V roce 1941 si vybrala svou daň povodeň, která zdevastovala pavilon šelem. V roce 1969 se pod tíhou sněhu zřítila voliéra dravců. A většina z nás má jistě dosud v živé paměti ničivé povodně z roku 2002, kdy velká voda zalila téměř polovinu zahrady a nenávratně s sebou vzala desítky zvířecích životů. Ta vzpomínka je stále až neuvěřitelně čerstvá a dosud bolí. V areálu pražské zoo jsou k vidění fotografie ze záchranných akcí, které mají poukázat na to, čím si zahrada prošla a čím je zahrada dnes.

Želva obrovská, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz
Želva obrovská, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Zásluhou ředitele Petra Fejka se ZOO Praha po likvidační ráně osudu znovu postavila na nohy a co víc, zařadila se mezi sedm nejvýznamnějších zoologických zahrad světa! Takové umístění je vynikající satisfakcí za prožité útrapy a rovněž výzvou do budoucna. Neusnout na vavřínech. ZOO Praha zve proto návštěvníky na 78. výročí svého otevření, aby mohla zbilancovat svou dlouholetou historii a představit nové plány. Novinky přicházejí takřka nepřetržitě. Jen v letošním roce se lachtani zabydleli v novém zrekonstruovaném domově, byla otevřena rozhledna Obora a v Africkém domě propukl žirafí babyboom.

Program Čínského dne

Program tzv. Čínského dne bude odstartován úderem jedenácté hodiny, kdy pronese svůj poslední projev ve funkci ředitele PhDr. Petr Fejk. O hodinu později pokřtí Jiří Bartoška s Monikou Absolonovou nosála červeného a pásovce kulovitého. Třináctá hodina bude patřit křtu knihy MVDr. Jaromíra Svobodníka, dlouholetého veterináře pražské zoo. Po celý den budou v areálu zoo probíhat výtvarné dílny a přednášky na téma čínské kultury. Součástí oslav bude možnost zahrát si čínskou hru Go, ochutnat čínský čaj a podívat se na ukázku Tai-chi.

Gaviál, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz
Gaviál, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

V pondělí nezapomeňte doma kamarády a příbuzné, dobrou náladu a vyrazte za zvířaty. Předpověď počasí je mimořádně příznivá. Ve fotogalerii najdete malou ochutnávku ze života v ZOO Praha.

ADRESA:

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

U Trojského zámku 3/120, Praha 7

OTEVÍRACÍ DOBA:

Duben, květen, září, říjen: 9.00 – 18.00

Červen, červenec, srpen: 9.00 – 19.00

Březen: 9.00 – 17.00

Listopad, prosinec, leden, únor: 9.00 – 16.00

VSTUPNÉ:

Dospělí: 150,-

Děti (3-15), studenti, důchodci, ZTP, ZTP/P: 100,-

Rodiny (2 dospělí + 2 děti): 450,-

Důchodci nad 70 let + s průkazkou na slevy PID: 1,-

Psi: 20,-

[imagebrowser id=57]

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..