Vzduch bude čistit mrakodrap. Student přišel s ekologickým projektem

S revolučním způsobem čištění vzduchu ve velkých městech přišel čerstvý absolvent Royal College of Art v Londýně. Telekomunikační věž chce proměnit ve futuristický eko-mrakodrap.

Projekt s názvem Synth[e]tech[e]cology počítá s tím, že 189 metrů vysoká BT Tower se časem stane nepotřebnou. Mohla by se tak proměnit ve výzkumnou laboratoř, obalenou propracovaným systémem, který by pomáhal pročišťovat okolní ovzduší a zvyšoval tak kvalitu života londýnských obyvatel.

„V době, kdy dochází k vyčerpávání zdrojů, by se mohly podobné projekty stát cennou součástí infrastruktury,“ říká Chang-Yeop Lee, v jehož hlavě se nápad zrodil. Předložil jej jako závěrečnou práci na architektonické katedře londýnské Royal College of Art a již za něj získal studentskou cenu architektury Shepparda Robsona.

Jako jednu z hlavních výhod své práce vidí Lee skutečnost, že ji lze aplikovat na prakticky jakoukoliv nevyužívanou výškovou budovu. „Znečištění ovzduší se může stát podstatnou položkou ekonomiky. Neměli bychom jej podceňovat“ dokončuje Lee.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

391 Comments on Vzduch bude čistit mrakodrap. Student přišel s ekologickým projektem

  1. Ahoj, v čle1nku to me1š aspoň na zběžne9 prole9tnuted dobře, ale do nadpisu se vluolida chybička spre1vně by tam mělo bfdt standardned.Jinak se mi moc ledbed wp theme, kterfd si použil, moc předjemnfd. A zajedmavfd počin.

  2. Při přečtení titulku “Vzduch bude čistit mrakodrap”, jsem si představoval, jak ten vzduch donutí, aby ten mrakodrap čistil…..až z dalšího čtení jsem se dozvěděl že je to obráceně…a to rozhodně není to samé!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1.pád jednotného čísla -kdo,co bude čistit…tímto by jste se měla příště řídit paní(slečno)Tupá….přece nejste tak tupá…nebo….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*