×
TOPZINE.cz

Velký comeback Take That i s Robbiem Williamsem bude spíše jen malým návratem

Celý svět čekal na událost, jakou vydání nového alba kapely Take That určitě měla být. A včera, 29. listopadu 2010, se dočkala i Česká republika. Jenže se bojím, že polovina čekajícího světa bude spíše zklamaná.

foto Take That
Take That, Zdroj: Universal Music

Dlouhou dobu se spekulovalo, zda se Robbie Williams vrátí k Take That a nakonec se tak stalo. Že se potají nahrává jejich album, prosáklo letos v létě a všichni se těšili na to, až přijde CD do prodeje. Deska nese jednoduchý název Progress a za první týden prodeje v Anglii se ho prodalo na čtvrt milionu.

Skladba The Flood tohle celé bláznovství odstartuje zpěvěm Robbieho Williamse, což je zřejmě to nejsilnější, co na desce uslyšíte. Hudba spadá spíše do průměru. U prvního songu určitě. Avšak refrén je povedený, to se The Flood nedá upřít.

Zato SOS je velice příjemná. I když začátek připomíná styl muziky, kterou jsme byli zvyklí poslouchat ve filmech v osmdesátých letech, tak se skladba po několika vteřinách slušně rozjede. Slyšet je opět především Robbie a bicí, které jedou podle nastaveného metronomu od začátku až do konce.

Průměr pro Take That stačit nebude

Píseň Wait je konečně o něco pokrokovější než ty ostatní. Rytmy, které vzdáleně mohou připomínat tvorbu Justina Timberlaka, nemohou ale zachránit celý počin Take That. Bohužel. A na čtvrté Kidz je nejzajímavější asi zet na konci slova. Jinak se Kidz hodí spíše pro pochod armády při tažení po blízkém lese.

Pretty Things je tradičně o Williamsovi a song Happy Now zašedlý průměr hudby o maličko pozvedne. Robbieho (koho jiného) hlas je sem tam elektronicky poupraven, což Happy Now přidává na šťávě. I když ne nijak závratně.

Chabý text skladby Underground Machine je bohužel dobře slyšet i přes fajnově hrající basovou kytaru. Osmá What Do You Want From Me? nabádá k odpovědi, která bude pro každého jiná. Každopádně osmička by mohla být velkým rádiovým hitem.

Celkově jsem z alba spíše zklamaný než nadšený. Muzika Take That byla poslouchatelná v devadesátých letech, kdy jsem vyrůstal, ale nyní nejde o nic závratného v poli hudebního showbyznysu.

Bohužel je název desky pokrokovější než samotné album. Nic převratného nečekejte. Popíková muzika, kterou nad vodou drží především Robbie Williams, bude jistě pro řadu posluchačů zklamáním. CD Progress je hodně podobné samostatné práci Williamse. Spíše horší práci.

Take That – Progress

Vydáno: 2010

Celkový čas: 47:08

Skladby: The Flood, SOS, Wait, Kidz, Pretty Things, Happy Now, Underground Machine, What Do You Want From Me?, Affirmation, Eight Letters

Vydalo: Universal Music

Hodnocení: 3***

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..