×
TOPZINE.cz

Velká Británie trochu jinak. Co mají společného Tube a koně?

Velká Británie je navštěvována českými turisty běžně. Chystáte se letos do této osobité země i vy? Pak byste měli vědět několik faktů a zajímavostí, aby vás tamní lid nepovažoval za analfabety odněkud z neznáma.

FOTO: Británie nabízí spoustu zajímavých míst
Británie nabízí spoustu zajímavých míst, Zdroj: youtube.com

Londýnské metro není ojedinělé pouze svým názvem Tube, ale také tím, že bylo vystavěno jako první na světě. Své dveře otevřelo roku 1863, čímž uvedlo novou formu dopravy.

Koně, stromy a Stonehenge

To, že Angličané jezdí vlevo, všichni vědí. Proč tomu tak vůbec je vědí lidé už méně. Ve dnech, kdy byl automobil ještě velkou neznámou, se na cestách proháněly kavalérie na bujných ořích. Držely se na levé straně silnice, aby jezdci mohli svírat meč v pravé ruce a mít prostor k boji s lupiči.

FOTO: Návštěvníky vítá již z dálky bílý útes DoveruZrak mnoha cestovatelů, plavících se na lodi z Evropy, jako první spočine na Bílých útesech v Doveru. Ostře bílý pruh přímo bije do očí, avšak zamysleli jste se někdy, proč mají známé útesy právě onu typickou bílou barvu? Vysvětlení je jednoduché. Útesy jsou tvořeny křídou.

Stromy jsou důležitou součástí vegetace, avšak skotské Orknejské ostrovy tuto část flóry zcela postrádají. Předpokládá se, že je to způsobeno silným větrem, který drásá toto souostroví.

Kameny Stonehenge jsou kapitolou samy o sobě. Nikdo s určitosti neví, jak se dostaly na své místo či za jakým účelem byli postaveny. Archeologové alespoň vědí, že pocházejí z hor Preseli na jihozápadě Walesu. To znamená, že byly přemístěny o 400 kilometrů, což vzbuzuje spoustu otázek.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..