×
TOPZINE.cz

Variety oznámil 10 režisérů, které máme sledovat. Je mezi nimi Ondříček

David Ondříček chce s filmem Ve stínu i do USA, kviff.com

Americký magazín Variety zveřejnil jména deseti filmových režisérů, které se podle něj vyplatí sledovat. V prestižním seznamu nechybí ani český zástupce David Ondříček.

David Ondříček chce s filmem Ve stínu i do USA. Zdroj: kviff.com

Davida Ondříčka Variety zmiňuje v souvislosti s jeho posledním snímkem Ve stínu. Atmosférické krimi z Československa 50. let sleduje počínání detektiva Hakla (v hlavní roli Ivan Trojan), jenž dostane za úkol vyšetřit krádež v klenotnictví. Zdánlivě banální případ se ale pod vlivem intrik komunistické Státní bezpečnosti brzy promění v politicky exponovanou kauzu.

Variety si všímá toho, že Ve stínu, s nímž nedávno jeho tvůrci absolvovali propagační cestu po Spojených státech, reprezentuje českou kinematografii v letošním boji o Oscara a neskrývá ambici prorazit na mezinárodním poli.

Přečtěte si také recenzi filmu Davida Ondříčka Ve stínu. Má šanci v zahraničí?

Kromě Ondříčka se v hledáčku Variety ocitli Haifaa Al-Mansour (hlavně díky dramatu Wadjda), Wayne Blair (hudební komedie The Sapphires), John Krokidas (psycho komedie Kill Your Darlings), Tobias Lindholm (thriller Kapringen), Jon Lucas se Scottem Moorem (opilecká komedie Našrot), David Lowery (připravované Ain’t Them Bodies), Andres Muschietti (duchařský horor Mama), Rebecca Thomas (drama z mormonského prostředí Elektrické děti) a tvůrčí dvojice Joachim Ronning-Espen Sandberg (dobrodružný snímek Kon-Tiki).

video

Na originální filmové tvůrce Variety upozorňuje od roku 1996. Ondříček není prvním českým režisérem, kterému se v USA dostalo takové pozornosti: v minulosti se na podobný seznam dostal Bohdan Sláma. Filmy všech režisérů z letošní desítky budou promítnuty v lednu 2013 na festivalu v Palm Springs.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..