×
TOPZINE.cz

Vánoce jsou tady a s nimi i české pohádky! Na které se budete moci letos podívat v televizi?

Také si neumíte představit Vánoce bez klasických českých pohádek? Možná jednoho dne budete muset. Rok od roku totiž pohádek na Štědrý den ubývá, a naopak amerických komedií přibývá. Je sice pravda, že jsou také s vánoční tematikou, ale určitě nejsem sama, komu Santa Claus už leze krkem.

Zdroj foto: archív

A tak tu mám pro příznivce českých pohádek dobrou zprávu. Už den před Vánoci se na Primě totiž můžete těšit na pořádnou klasiku v podání Aleny Vránové a Vladimíra Ráže. Správně tušíte, že se jedná o Pyšnou princeznu. A pokud byste radši něco novějšího, pak si na ČT1 v osm hodin večer ten samý den můžete pustit pohádkovou komedii Anděl páně.

Pavel Trávníček a Libuše Šafránková

To je ale jen začátek. Hlavní pohádková vlna přijde právě na Štědrý den. Na Nově vás čekají pohádky hned od ranních hodin. V půl desáté uvidíte pohádku Třetí princ, v hlavních rolích s Pavlem Trávníčkem a Libuší Šafránkovou. A tato filmová dvojice nebude chybět ani ve večerních hodinách, protože Vánoce bez Tří oříšků pro Popelku, by nebyly ty pravé Vánoce.

Pokud ale patříte k odpůrcům starších pohádek, mám pro vás jinou variantu. Na ČT1 si budete moci pustit jednu z těch novějších, Peklo s princeznou. A zaručeně se i pobavíte, protože v hereckém obsazení uvidíte například Jiřího Mádla, Václava Postráneckého, Petra Nárožného nebo Zlatu Adamovskou.

I pohádky Zdeňka Trošky

Přes den si vychutnáte i takové, jako je Šíleně smutná princezna, Princezna se zlatou hvězdou na čele a Byl jednou jeden král. Chybět nebude ani tvorba Zdeňka Trošky, Z pekla štěstí, a hned na druhý svátek vánoční budete moci zhlédnout i druhé pokračování.

Na Boží hod vás čeká pohádka plná princezen, ale jen ta jedna má zlaté vlasy. Naštěstí Jiřík v podání Petra Štěpánka, spolu s mluvící mouchou ji odhalí, a tak i pohádka Zlatovláska má šťastný konec. Však to není jediná pohádka s happy endem o prvním svátku vánočním. Pustit si budete moci také třeba Prince Bajaju nebo premiéru pohádky Škola princů.

O čerty nouze nebude

A i na Štěpána můžete celý den doma ležet v teple. Pokud jste ranní ptáčata, tak už po půl sedmé vám zpříjemní den Martin Kabát, Káča, Sarkafarka, Scholasticus a čerti Karborund, Omnimor a Belial. Správně tušíte, že se jedná o Hrátky s čertem.

Z pohádky S čertou nejsou žerty

A o čerty ten den nebude nouze. I večer vás totiž čeká pekelná pohádka – S čerty nejsou žerty s Vladimírem Dlouhým. Pokud tedy patříte k příznivcům české klasiky, tak si zaručeně něco z vánoční nabídky vyberete, a pokud přece jen máte radši Santu Clause, tak i pro vás je televizní program celkem nabitý.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..